Шампионът и лидер в таблицата Барселона (общо 35 вкарани попадения) е отборът с най-много голове (седем), реализирани от резервни футболисти в Ла Лига, показва статистиката.

На второ място с по пет гола от резерви са Хетафе, Леванте и Реал Мадрид. "Блаугранас" са №1 по този показател и в петте водещи първенства в Европа, като там втори с по шест гола са Анже и Аталанта.

Днес Артуро Видал се оказа големият герой за "блаугранас", вкарвайки победния гол срещу Леганес в 79-ата минута. Чилиецът се разписа като резерва и във втория кръг, при успеха с 5:2 над Бетис. Той вече има цели 4 гола на сметката си през сезона.

Луис Суарес, който днес стартира от самото начало и изравни резултата, също има два гола като резерва. Уругваецът се разписа два пъти срещу Валенсия (5:2) в четвъртия кръг.

С по един гол след появата си от пейката са младата сензация Ансу Фати, Артур и Серхио Бускетс.