Барселона обърна с 3:2 Бетис и най-после успя да зарадва феновете си с победа. Така "каталунците" съкратиха изоставането си от Реал Мадрид на само три точки в битката за шампионската титла.
Головете за Барса забиха Френки де Йонг (9), Серхио Бускетс (45) и Клеман Ленгле (72). Точни за Бетис бяха Серхио Каналес (6 - от дузпа) и Набил Фекир (26).
Трябва да се отбележи, че срещата бе истинска касапница, като двата отбора завършиха мача в намален състав, след като от игра бяха изгонени Фекир и Ленгле.
Така Барса записа важна победа и поне малко намали напрежението налегнало тима.
Барса започна атакуващо мача и притисна здраво домакините. В тези първоначални минути съдиите ядосаха Лео Меси, след като подминаха явно нарушение срещу него.
Отговорът на Бетис не закъсня. В 4-ата минута Клеман Лангле удари топката с ръка и Бетис получи дузпа след намеса на ВАР. Зад топката застана Серхио Каналес и вкара за 1:0.
"Каталунците" обаче реагираха бързо и изравниха. В 9-ата минута Меси даде страхотен пас на Френки де Йонг, който опъна мрежата за 1:1. Лудо начало на мача, но головете не спираха да валят.
Последваха силни минути за Барса, но последователно Меси и Видал изпуснаха да направят пълен обрат. Тези пропуски костваха много на гостите, които бяха на казани в 26-ата минута.
Тогава Набил Фекир стреля мощно по диагонала и отново даде аванс на домакините. До края на полувремето Барса изцяло доминира и логично стигна до изравняването.
Секунди преди края на полувремето Меси намери Бускетс и той заби топката в мрежата за 2:2. Трябва да се отбележи, че останаха сериозни съмнения за нарушение на Лангле в атака, но попадението бе зачетено.
Втората част започна с атаки на Барса, но с пропуски отново се отчетоха Меси и Видал. "Каталунците" изцяло доминираха и контролираха играта, но така и не успяваха да стигнат до наистина чисто голово положение.
Треньорът на гостите Кике Сетиен се опита да промени резултата, като направи смени и това даде резултат. Положенията пред вратата на Бетис се заредиха едно след друго, но Меси и Алба пропуснаха да вкарат.
Логичното се случи в 72-ата минута, когато "каталунците" направиха пълен обрат. Тогава Меси центрира в наказателното поле на Бетис, където Ленгле с глава опъна мрежата за 2:3.
Четири минути по-късно домакините останаха в намален състав, след като Фекир набързо си изпроси два жълти картона. В 79-ата минута от игра бе изгонен и Ленгле. До края Барса контролираше мача и заслужено си взе победата и трите точки.







Ефремова: Имало е подаден сигнал за едно от децата, замесени в убийството в Пловдив
Девет души потърсиха спешна помощ в София заради жегите само до обяд
Донев: До края на август ще има нов механизъм за минималната заплата
Рядка зебра се роди в зоопарка в Рига
Астролог с прогноза за света: Нови лидери и промени в икономиката след затъмнението
Отложиха мача между Левски и Славия от 5-ия кръг на efbet Лига
Треньор на кучета: Нужна е социализация на животното от ранна възраст
Ефремова: Агенцията за социално подпомагане е имала сигнал за едно от децата в Пловдив
Продажбите на коли на ток по света растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Къде да активираме „еЗдраве“ и да получим достъп до здравното си досие?
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Коментари
Напиши коментар23:33 | 10 фев 2020 г.
10:52 | 10 фев 2020 г.
08:00 | 10 фев 2020 г.
07:21 | 10 фев 2020 г.
04:27 | 10 фев 2020 г.
02:18 | 10 фев 2020 г.
01:27 | 10 фев 2020 г.
01:24 | 10 фев 2020 г.
01:24 | 10 фев 2020 г.
00:56 | 10 фев 2020 г.
Напиши коментар