Президентът на Барселона Хосеп Мария Бартомеу проговори открито за тежкото положение, в което се намира дори каталунският гигант.
"Замразяването" на сезона в Европа заради пандемията с коронавируса постави и големите клубове в деликатно положение, тъй като разходите им са все така високи, за сметка на нулевите приходи.
"Ситуацията е сложна, това е истината. От 14 март насам нашият клуб няма приходи, но ние няма да фалираме през юни", заяви Бартомеу пред Catalunya Radio.
"Ако нищо не се промени до юни, тогава ще имаме големи загуби. Трябва да се върнем към нормалния ритъм, в противен случай ни чакат големи загуби. Затова и правим това орязване на заплатите на играчите със 70%. Трябва да предприемем тази стъпка и с други служители на клуба."
"В момента играчите жертват от своите заплати, за да могат другите служители на Барселона да получат пълното си възнаграждение, докато трае кризата. Спестени са 16 милиона евро, а това е 5.75% от годишните заплати на футболистите."
"Не можем да отворим музея, нямаме приходи от телевизионни права, няма болнични плащания или приходи от билети. Изведнъж спряхме да правим много пари."
"Надяваме се, че това няма да продължи повече от 60 дни. Това не са действия на отчаянието, защото го виждаме и при други големи европейски клубове. Подобни мерки има в Байерн Мюнхен, Ювентус, Лион", завърши Бартомеу.








Ремонтите на коли поскъпнаха драстично, електрониката e най-скъпа за поправяне
Звездите вещаят големи пари за тези 5 зодии след години на изпитания
Колко часа сън са нужни след 60-годишна възраст?
Късна емисия
9 причини за трудно отслабване при калориен дефицит
Кая Калас: ЕС ще извика постоянния представител на Русия в Брюксел
Край на ретроградния Меркурий, 5 зодии могат да си отдъхнат
"Китайската Toyota" идва в България тази година
Dongfeng: До края на 2026 ще сме в Топ 5 в България
Поредният шедьовър на Maserati заминава за Тайван
Този Corvette е на 500 000 км и е с оригиналния си мотор
Почина първият майстор на спорта по джудо в България
Тайсън Фюри и Антъни Джошуа нямат място в Залата на славата
Всички бойци в норма преди UFC Fight Night 282
Опетая съди IBF за отнетата титла
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Коментари
Напиши коментар15:33 | 31 мар 2020 г.
Напиши коментар