Барселона не показа нищо особено при победата с 2:0 над Леганес, но все пак взе трите точки, а головете бяха отбелязани от големия талант Ансу Фати и суперзвездата Лионел Меси.

След мача не се говореше толкова за продукцията на двата отбора през 90-те минути, а за реакцията на аржентинеца след попадението му (№21 в Ла Лига този сезон) от дузпа.

В 69-ата минута на мача Меси вкара гол №699 в кариерата си и го посвети на тримата си синове. Лео сложи една ръка на хълбока си, а другата разпери във въздуха - празнуване, което не бяхме виждали от него досега.

Шесткратният носител на Златната топка обаче обясни на официалния си сайт, че всъщност е имитирал герой от игра, в която се "противопоставя" на децата си, като по този начин е искал да ги зарадва.