Решението на Лионел Меси да напусне Барселона е окончателно, пише каталунският вестник "Спорт".
Аржентинецът вече уведоми клуба, че желае да си тръгне още това лято, като се надява да бъде постигнато споразумение за прекратяване на договора и да не се стига до съдебен спор.
ФИФА по никакъв начин няма да възпрепятства трансфер на аржентинеца, ако той използва клаузата в договора си, която му дава право да напусне “Камп Ноу” след края на сезона.
Меси се надява да използва клауза в договора си, според която в края на всеки сезон има правото да прекрати едностранно действащия си контракт.
Клаузата обаче е трябвало да бъде активирана най-късно на 10 юни, за да може да бъде използвана. В същото време в съобщението си до ръководството на "Барса" Меси заявява, че клаузата все още е валидна, тъй като сезонът бе удължен заради пандемията от коронавирус.
Засега няма официална реакция от лагера на каталунците, но испански медии пишат, че клубът е свикал спешно заседание на ръководството.
Така може да се стигне до съд между двете страни, който да определи дали футболистът има право да се възползва от тази клауза.
От ФИФА обаче няма да се намесят в този спор, който може да бъде разрешен единствено от испански съд. От световната централа винаги дават предимство на правото на футболиста да играе, за сметка на съдебните дела, които могат да се проточат във времето.
Затова световната централа ще даде разрешително на Меси при негов трансфер като свободен агент в негов клуб. От УЕФА също няма да пречат, стига да не бъде погазен нейният Финансов феърплей.







На днешния празник зимата се събужда
Любовен хороскоп за зодиите в седмицата от 3 до 9 ноември
Навици след работа, които преобразяват тялото и ума
Времето днес: Топло, градусите ще стигнат 23
Културата е най-големият каприз на бизнеса
Милена Славова: Била съм бунтар винаги, няма как да изляза от кожата си
22 арестувани в Испания за незаконна продажба на лекарства онлайн
Перфектното Fiat Coupé се продава в Германия
Toyota отива на съд заради продажба на... водородни бомби
BMW предлага на шофьорите да дремнат, докато зареждат електромобилите си
Шефът на Ford: Китайците могат да ни изхвърлят от бизнеса!
България срещу Румъния на старта на Евро 2025
Фабрицио Вердум: „Граплингът на Сирил Ган е на ниво син колан начинаещ“
Абдулрашид Садулаев намекна за край на кариерата: „Искам вече да се посветя на себе си“
Каро Парисян отваря отново залата си, за да обучава деца на джудо за ММА
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар14:55 | 24 апр 2024 г.
03:18 | 27 авг 2020 г.
03:17 | 27 авг 2020 г.
03:16 | 27 авг 2020 г.
01:37 | 27 авг 2020 г.
00:08 | 27 авг 2020 г.
00:04 | 27 авг 2020 г.
22:47 | 26 авг 2020 г.
22:44 | 26 авг 2020 г.
22:19 | 26 авг 2020 г.
Напиши коментар