Барселона и Севиля завършиха наравно 1:1 в двубой от петия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Футболистите на треньора Роналд Куман допуснаха ранен гол във вратата си, след като Люк де Йонг (8') успя да се разпише. Малко след това Филипе Коутиньо (10') изравни. До края обаче никой от двата отбора не успя да реализира добрите си възможности за попадение.

Така след три изиграни мача Барса се намира на петото място във временното класиране на първенството с актив от 7 точки, колкото има и отбора на Севиля.

Двубоят започна по чудесен начин за гостите, които поведоха в резултата още в 8-ата минута. Центриране от ъглов удар на Иван Ракитич стигна до Люк де Йонг, който от десет метра изстреля топката и я вкара под гредата.

Каталунците обаче отговориха бързо. До болка познатото отиграване между Лионел Меси и Жорди Алба бе пресечено от Хесус Навас, който обаче насочи топката към Филипе Коутиньо. Бразилецът не се поколеба и насочи кълбото в далечния горен ъгъл - 1:1.

В 21-вата минута Антоан Гризман засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар. Французинът обаче шутира неточно, пращайки топката встрани от лявата греда.

В 32-рата минута Сусо беше близо до отбелязване на гол с удар от около метър от границата на наказателното поле. Топката обаче търкулна встрани от десния страничен стълб.

В следващите минути играчите на Барса започнаха да налагат играта си, но трудно стигаха до опасности пред вратаря Боно, заради добре подредената защита на гостите. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част нещата не се промениха и Роналд Куман предприе двойна смяна - вадейки Гризман и Фати за сметка Тринкао и Педри. Това обаче не даде очаквания резултат и опасностите продължиха да липсват.

В 81-вата минута Меси пробва късмета си с мощен изстрел от около 20 метра. Вратарят на гостите Боно обаче внимаваше и се намеси решаващо.

В добавеното време на срещата Тринкао получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля незабавно. Топката беше отправена към долния десен ъгъл, но Боно спаси.

Барселона- Севиля 1:1

Голмайстори: Люк де Йонг (8'), Филипе Коутиньо (10')

Барселона: Нето, Роберто, Пике, Араухо, Алба (Дест 75'), Бускетс, Де Йонг, Коутиньо (Пянич 75'), Гризман (Тринкао 61'), Фати (Педри 61'), Меси
Треньор: Роналд Куман

Севиля: Боно, Навас, Кунде, Карлуш, Акуня, Фернандо, Ракитич (Гудел 78'), Жордан (Торес 85'), Окампос (Несири 62'), Сусо (Ел Хадади 61'), Де Йонг (Оскар 85')
Треньор: Хулен Лопетеги