Барселона загуби гостуването си на Хетафе с минималното 0:1 в двубой от шестия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Колисеум Алфонсо Перес".

Каталунците не показаха играта, която демонстрираха в началото на сезона и допуснаха попадение в началото на второто полувреме, което бе дело на Хайме Мата (56'). Въпреки усилията, гостите така и не стигнаха поне до равенството. Лионел Меси пък нацели гредата в първите минути на срещата.

Така Барса не се възползва на загубата на кръвния си враг Реал Мадрид по-рано тази вечер. Каталунците се намират на 9-ото място с актив от 7 точки. Хетафе пък се изкачи до втората позиция с 10 пункта, колкото имат и отборите на Реал, Кадис и Гранада.

Двубоят започна започна равностойно, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове. От това обаче пострада атрактивната игра и ситуациите пред вратите на Сориа и Нето липсваха.

Все пак в 20-ата минута Лионел Меси се възползва от празното пространство пред себе си и незабавно отправи бомбен удар към вратата, който закачи външната страна на лявата греда.

В 30-ата минута Клеман Ленгле засече топката в малкото наказателно поле след центриране от пряк свободен удар и я насочи към левия ъгъл, но вратарят Давид Сориа направи великолепно спасяване.

В края на първото полувреме Меси отправи хубав изстрел от свободен удар, пращайки топката към долния ляв ъгъл Сориа обаче отново демонстрира класа и плонжира и спаси.

През втората част каталунците започнаха да поглеждат все по често към вратата на домакините, но така и не успяваха да стигнат до така желаното попадение, което до някаква степен да отпуши играта им.

В 55-ата минута играчите на Хетафе получиха правото да изпълнят дузпа. Френки де Йонг се опита да отнеме топката от Джене в наказателното поле но повали играча на земята. Съдията Сесар Сото Градо посочи бялата точка и Хайме Мата бе безгрешен - 1:0.

В 79-ата минута домакините пропуснаха да удвоят преднината си. Куку шутира от ръба на наказателното поле. Топката летеше мощно към вратата, но Нето направи отлично спасяване.

Десет минути по-късно Кучо напредна опасно и се оказа очи в очи със стража на Барселона. За късмет на Нето, ударът на нападателя бе високо над напречната греда.

В края на срещата играчите на Барса се втурнаха в отчаяни атаки, които обаче така и не доведоха до поне равенство в срещата.

Хетафе - Барселона 1:0

Голмайстори: Хайме Мата (56')

Хетафе: Сориа, Суарес, Джене, Алмада, Мирамонтес, Максимович (Мойехо 90+5'), Арамбари, Ниом, Куку, Мата (Юнал 71'), Кучо (Тимор 89')
Треньор: Пепе Бордалас

Барселона: Нето, Роберто (Пуч 87'), Пике, Ленгле, Дест, Бускетс, Де Йонг (Брейтуайт 80'), Педри (Коутиньо 62'), Дембеле (Фати 62'), Гризман (Тринкао 80'), Меси
Треньор: Роналд Куман

Хетафе, стадион "Колисеум Алфонсо Перес"
Съдия: Сесар Сото Градо
Жълти картони: Мата, Кабако, Бордалас, Ниом, Мирамонтес (Хетафе); Пике, Роберто, Дест (Барса)