Барселона победи Ференцварош с 5:1 в двубой от Група G на Шампионска лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Лионел Меси (12') даде аванс за каталунците още в началото на мача, след като се разписа от дузпа, а малко преди края на първото полувреме Ансу Фати (42') удвои. През втората част Филипе Коутиньо (52') направи резултата класически. Малко след това Жерард Пике бе директно изгонен за нарушение в наказателното поле, а Игор Харатин (69') бе точен от последвалата дузпа.

Така Барселона започна участието си в турнира на богатите с победа. Каталунците са с 3 точки, колкото има и Ювентус, който победи Динамо Киев по-рано днес с 2:0. В следващия кръг играчите на Роналд Куман гостуват на "бианконерите", като специалистът няма да може да разчита на Пике за важния мач в Торино заради изкарания червен картон тази вечер. В другия мач от групата Динамо гостува на Ференцварош.

Гостите започнаха изненадващо смело срещата и дори се опитаха да наложат играта си. Нещата обаче бързо си дойдоха на мястото и Лионел Меси застраши вратата на унгарците в шестата минута. Аржентинецът отправи хубав изстрел от пряк свободен удар от удобна за него позиция. Топката бе насочена към левия ъгъл, но Денеш Дибус плонжира добре и спаси.

В следващите минути каталунците изпуснаха още няколко хубави възможности от статични положения, докато не дойде 26-ата минута, в която Меси преодоля Игор Каратин и беше повален от Аднан Ковачевич. Съдията Сандро Шерер не се поколеба и посочи бялата точка. Суперзвездата на Барса се нагърби с отговорността и не сгреши, въпреки че Дибуш нацели посоката.

Домакините заиграха още по-уверено и можеха да удвоят преднината си, но Ансу Фати и Триникао пропуснаха добри възможности да се разпишат във вратата на стража Денеш Дибус.

Все пак логичното се случи в края на полувремето. Френки де Йонг отправи хубаво извеждащо подаване към Фати, който атрактивно насочи топката към вратата за 2:0.

През втората част каталунците контролираха случващото се на терена и стигнаха до класически резултат в 52-ата минута. Фати пусна хитър пас с пета към Филипе Коутиньо, който от удобна позиция не остави шансове на Дибус - 3:0.

В 68-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като на Жерард Пике бе показан директен червен картон. Останал последен в отбраната, футболистът повали на земята откъсващия се Зубков. Шерер посочи бялата точка за втори път в мача и Игор Харатин бе точен за гостите.

Въпреки по-малкото играчи на терена, Барса стигна до нов гол в 82-ата минута. Резервите Усман Дембеле и Педри направиха добро разиграване, като последният се оказа очи в очи с Дибус и успя да го преодолее.

В 88-ата минута Роберт Мак имаше добра видимост към вратата и пробва късмета си с изстрел, насочвайки топката към долния десен ъгъл, но опитът му беше отразен от превъзходното спасяване на Нето.

В 90-ата минута Дембеле също добави името си сред голмайсторите след чудесен пас на Меси. Французинът прати неспасяемо кълбото към десния ъгъл, оформяйки крайния резултат.

Барселона - Ференцварош 5:1

Голмайстори: Лионел Меси (27'д.), Ансу Фати (42'), Филипе Коутиньо (52'), Игор Харатин (69'д.), Педри (82'), Усман Дембеле (90')

Барселона: Нето, Роберто (Фирпо 62'), Пике, Ленгле, Дест, Пянич (Бускетс 76'), Де Йонг, Тринкао (Дембеле 63'), Коутиньо (Араухо 71'), Фати (Педри 63'), Меси
Треньор: Роналд Куман

Ференцварош: Дибус, Ботка (Ловренчич 77'), Блажич, Ковачевич, Чивич (Хайстер 63'), Харатин, Лайдуни (Сомалия 63'), Шигер, Зубков (Мак 71'), Исаел, Нгуен (Боли 71')
Треньор: Сергей Ребров