Барселона постигна петата си поредна победа в Група G на Шампионската лига, след като надигра наглед лесно с 3:0 като гост Ференцварош. Каталунците решиха всичко в Будапеща още през първото полувреме, в което вкараха и трите си гола.

Антоан Гризман (14), Мартин Брейтуейт (20) и Усман Демебеле (28-дузпа) показаха, че се намират в прекрасна форма с хубави голове. Не се усети и липсата на Лионел Меси, който бе оставен извън групата във второ поредно гостуване на Барса в турнира.

Така с пълен актив от 15 точки Барселона е на върха в класирането преди домакинството си на Ювентус следващата седмица. Торинци имат 12 точки, а Динамо Киев и Ференцварош към момента имат по 1.

Барселона пое контрола върху срещата от първата минута и реши всичко още до почивката. И все пак Мартин Брейтуейт направи страхотен пропуск в 5-та минута, когато остана сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.

В 14-та Антоан Гризман не пропусна да накаже унгарците. Каталунците изградиха бърза атака с по едно докосване, Алба центрира от лявото крило, а французинът на близката греда успя да чукне топката във вратата за 1:0.

От левия фланг бе изработен и втория гол. В 20-та минута Дембеле проби по крилото, центрира остро, а Брейтуейт от сложна позиция успя да отклони топката в далечния ъгъл за 2:0. Това бе гол в трети пореден мач за датчанина и общо трети в Шампионската лига.

Малко след това Брейтуейт изработи и трети гол. Нападателят бе спънат от Фримпонг в наказателното поле на Ференцварош. Усман Дембеле не трепна от бялата точка и реализира за 3:0.

До края на полувремето Брейтуейт пропусна още една прекрасна ситуация, като стреля покрай вратата от чисто положение.

След почивката хората на Роналд Куман контролираха събитията, но и унгарците имаха някои шансове след подновяването на играта. За Барса най-чистата ситуация се отвори пред Тринкао в 75-та минута, когато стеля фалцово покрай гредата.

Ференцварош - Барселона 0:3
0:1 Антоан Гризман 14’
0:2 Мартин Брейтуейт 20’
0:3 Усман Дембеле 28’-д

Ференцварош: Дибус, Ботка, Блажич, Фримпонг, Двали, Хайстер (64 - Ловренчич), Шигер (64 - Лайдуни), Сомалия (81 - Харатин), Узуни (71 - Батурина), Исаел, Нгуен (72 - Мак)

Барселона: Нето, Алба (46 - Фирпо), Лангле (65 - Аленя), Мингеса, Дест, Бускетс (46 - Де Йонг), Пянич, Дембеле, Тринкао, Гризман (65 - Пуч), Брейтуейт  (80 - Де ла Фуенте)