Барселона проспа едно полувреме, но смачка Елче през второто за успеха с 3:0. Мачът бе отложен от първия кръг на Ла Лига, а отново герой за каталунците бе Лионел Меси. Аржентинският магьосник вкара два гола (48, 69) и вече има 18 в първенството, с което измести добрия си приятел Луис Суарес от Атлетико Мадрид, който е с 16. Добър мач изигра Мартин Брейтуейт, който се отчете с две асистенции, включително и за гола на Жорди Алба (73).

С този успех Барселона се върна на третото място в класирането с 50 точки, с 2 повече и с мач аванс пред Севиля. Атлетико Мадрид продължава да води с 55 точки и мач по-малко, пред Реал Мадрид с 52. Елче е на предпоследното място с 21 т.

Едгар Бадиа бе голямата фигура през първото полувреме, след като вратарят на гостите направи куп спасявания и не позволи на каталунците да вземат ранен аванс. Още във втората минута Тринкао пробва рефлексите на стража, който изби. В 20-та минута Бадиа направи още по-впечатляващо спасяване, след като Тринкао проби в наказателното поле и от десетина метра почти фронтално срещу вратаря стреля в тялото на стража.

До края на първото полувреме Барса владееше инициативата, но така и не успя да реализира създадените положения. Вместо това в 44-та минута Елче можеше да поведе в резултата. Пере Майя изскочи сам срещу Тер Стеген, но и вратарят на каталунците показа класа.

През второто полувреме Барса смачка противника си и само три минути след подновяването на играта Лионел Меси даде спокойствие на тима си. Меси комбинира с Брейутуейт, който му върна двойното подаване с пета. Лео изскочи сам срещу Бадиа и този път нямаше как да сгреши – 1:0 за Барселона.

В 69-та минута Меси вкара още веднъж. Голяма заслуга за гола имаше Френки де Йонг който проби почти от централната линия в наказателното поле на Елче, намери Меси, който пък си поигра с двама защитници и вратаря на гостите, за да реализира 18-тия си гол от началото на сезона в Ла Лига.

Само четири минути по-късно Жорди Алба вкара и трети гол. Асистенцията отново даде Брейтуейт, който свали добре с глава една топка към левия защитник, а от чиста позиция Алба нямаше как да сгреши – 3:0

Малко след това Антоан Гризман удари греда, а буквално в следващата атака французинът пропусна още едно прекрасно положение. Нападателят бе изведен сам срещу Бадиа, финтира го, но от малък ъгъл не успя да улучи опразнената врата.

Барселона – Елче 3:0

1:0 Лионел Меси 48‘

2:0 Лионел Меси 69‘

3:0 Жорди Алба 73‘

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Пике (77 – Лангле), Юмтити, Алба (77 – Дест), Де Йонг, Пянич (46 – Дембеле), Педри, Тринкао (67 – Бускетс), Меси, Брейтуейт (76 – Гризман)

Елче: Бадиа, Бараган, Верду, Хосема, Сифуентес (60 – Фидел), Мфулу (81 – Луисми), Гути, Мохика, Ригони (60 – Тете), Мийя (72 – Нино), Бойе (72 – Карийо)