Барселона постигна петата си поредна победа в Ла Лига, след като смачка като гост Реал Сосиедад с 6:1. Хората на Роналд Куман затвърдиха прекрасното си представяне напоследък и увеличиха серията си на 18 мача без загуба в първенството. И в този двубой Лионел Меси счупи рекорд, след като стана футболистът с най-много мачове за Барселона. Аржентинецът вече има 768 участия с фланелката на каталунците, като задмина легендата Шави Ернандес.

Каталунците имаха някои трудности в началото на мача, но още до почивката поведоха с комфортен аванс след голове на рожденика Антоан Гризман (37) и Сержиньо Дест (43). В началото на второто полувреме Барса довърши домакините с нови два гола - отново на Дест (53) и дежурното попадение на Лионел Меси (56). Усман Дембеле вкара пети гол, който бе отменен заради засада, но в 71-та минута все пак успя да се разпише. Шест по-късно почетен гол за домакините реализира Андер Беренечеа. Лео Меси обаче имаше последната дума и в 89-та минута сложи точка на спора с шести гол за гостите.

С този успех Барселона даде сериозна заявка за титла, въпреки че продължава да изостава от Атлетико Мадрид. Каталунците имат 62 точки, с четири по-малко от лидера. От титлата не се е отказал и настоящият шампион Реал Мадрид, който е с 60. Реал Сосиедад остава на петата позиция с 45 точки, колкото има и шестият Бетис.

Началото на срещата не предвещаваше подобна катастрофа за домакините, които имаха някои сериозни положения. Баските седяха добре на терена и имаха прекрасен шанс да поведат в средата на полувремето. Александър Исак проби в наказателното поле, финтира Дест и малкото наказателно поле стреля с левия крак. Тер Стеген обаче бе заел прекрасна позиция и отрази.

Малко след това каталунците започнаха наказателната си акция. Рожденикът Антоан Гризман реализира в 34-та минута, след като миг по-рано Дембеле бе пропуснал след пас на Алба от лявото крило. Гризи обаче бе на точното място и направи добавка за 1:0.

До края на първото полувреме Барса удари за втори път. В 43-та минута Меси разсече защитата на домакините с прекрасен пас към Дест, а младият американски национал с удар по диагонала вкара първия си гол с екипа на Барселона.

Това обаче не бе всичко. В началото на второто полувреме Дест вкара и второто си попадение с фланелката на каталунците. Отново Алба проби по лявото крило и пусна успореден на голлинията пас. Защитник на Реал Сосиедад опита да избие топката, но Дест постави крака си и я отклони в мрежата - 3:0.

Само три минути по-късно и Лионел Меси показа извънземната си класа. Бускетс пусна прекрасен 30-метров пас към аржентинеца, който се отскубна от централните защитници, а след това нямаше проблеми да преодолее вратаря.

До края на срещата хората на Куман се забавляваха, а в 67-та минута гол на Усман Дембеле бе отменен заради засада. Това обаче сякаш ядоса французина, който в 71-та минута вкара редовен гол. Дембеле пое топката от центъра, навърза няколко играчи на домакините и с прекрасен удар с левачката по диагонала направи 5:0.

Реал Сосиедад стигна до почетен гол в 77-та минута, когато Беренечеа получи пространство и напредна към наказателното поле. Последва прекрасен удар по диагонала под гредата, а Тер Стеген нямаше много шансове - 1:5.

В 89-та минута Лионел Меси реализира шести гол за Барса. След прекрасна атака с по едно докосване Жорди Алба отново достави прекрасна топка от лявото крило на точката на дузпата, откъдето изкусен майстор като Меси нямаше как да сбърка - 6:1 и 23-ти гол на Лео в Ли Лига този сезон.

Реал Сосиедад - Барселона 1:6
0:1 Антоан Гризман 37’
0:2 Сержиньо Дест 43’
0:3 Сержиньо Дест 53’
0:4 Лионел Меси 56’
0:5 Усман Дембеле 71’
1:5 Андер Беренечеа 77’
1:6 Лионел Меси 89'

Реал Сосиедад: Ремиро, Горосабел (61 - Беренечеа), Субелдия (83 - Саньон), Льо Норман, Кастеянос, Субименди (72 - Фернандес), Гевара, Мерино, Порту (61 - Янузай), Оярсабал, Исак (83 - Оргийес)

Барселона: Тер Стеген, Лангле, Де Йонг, Мингеса, Алба, Дест (84 - Тринкао), Бускетс (67 - Араухо), Педри (68 - Мориба), Гризман (85 - Пуч), Дембеле (79 - Брейтуейт), Меси