Четирима важни футболисти на Барселона "висят" с картони и ще бъдат наказани за една среща, ако бъдат предупредени официално в следващия мач.

Това са Лионел Меси, Френки де Йонг, Антоан Гризман и Оскар Мингеса. Последните двама получиха четвърти жълт картон при победата с 2:1 над Виляреал, постигната с два гола на французина.

Следващите няколко мача на каталунците са изключително важни. В четвъртък те могат да се качат на върха в Ла Лига, ако ударят слабака Гранада.

След това идват големи сблъсъци - гостуване на Валенсия и дербито с настоящия лидер Атлетико Мадрид на 8 май на стадион "Ноу Камп". На теория Меси и компания могат да грабнат титлата и при равенство с "дюшекчиите", стигат да спечелят всички останали двубои.