Селта победи с 2:1 Барселона насред “Ноу Камп” и остави каталунците извън битката за титлата в Ла Лига. Тимът на Роналд Куман изигра поредния си безличен мач и продължи неубедителните си резултати в последния месец. В Испания се спекулира все по-сериозно, че това може да е бил последният мач на Лионел Меси на “Ноу Камп”.

Двубоят започна по плана на Барса, след като в 28-та минута Меси вкара 30-тия си гол в първенството. Още до края на полувремето Санти Мина (38) направи 1:1, а в 89-та минута Мина довърши каталунците с втори гол. От 83-та минута Барса игра с човек по-малко заради втори жълт картон за Клеман Лангле.

Така Барселона ще води битка със Севиля за третото място в последния кръг на първенството. Тимът на Куман има актив от 76 точки, с две повече от андалусийци. По-интересна обаче ще бъде битката за титлата - Атлетико Мадрид трябваше да страда вкъщи за успеха с 2:1 над Осасуна и остава на върха с 83 точки. Реал Мадрид надигра с 1:0 като гост Атлетик Билбао и продължава да таи шансове, тъй като е на 2 точки от “дюшекчиите”.

Барселона започна силно срещата и още в 9-та минута удар на Лионел Меси беше блокиран. Усман Дембеле също пробва късмета си, но също не порази целта. Малко след това Гризман изведе Меси зад защитата и аржентинецът стреля силно от воле, но над вратата.

Така се стигна до 28-та минута, когато Меси отбеляза…с глава. Бускетс пусна хубав пас по въздуха в наказателното поле, а Лео бе изпуснат от защитниците на гостите и хубаво насочи топката с глава в далечния ъгъл - 1:0 за Барселона. Това бе 30-ти гол на Меси в Ла Лига този сезон, с което вече има 9 сезона в кариерата си с 30 или повече голове.

Четири минути по-късно капитанът на каталунците можеше да удвои преднината на тима си, но му изневери последното докосване, изведен сам срещу вратаря. Въпреки по-активната игра на Барса, в 38-та минута Селта изравни с първия си удар. Санти Мина бе непокрит на границата на наказателното поле и стреля технично покрай Жерард Пике, а Тер Стеген остана на място - 1:1.

На почивката Куман смени Педри с Рики Пуч, а Барса отново започна по-активно. Каталунците владееха инициативата, но трудно стигаха до сериозни положения пред противниковата врата. Голям пропуск направи Араухо в 61-т минута, когато Пике отклони една центрирана топка. Тя обаче дойде леко висока за Араухо, който успя да я отклони към вратата, но мина малко над нея.

Хората на Куман така и не намираха път към противниковата врата, а в 70-та минута Тер Стеген трябваше да се намесва решително. Денис Суарес стреля от границата на наказателното поле, но този път стражът на Барса спаси.

Меси опита да реши всичко в 78-та минута, когато проби в наказателното поле и пусна прострелен успореден на голлинията пас. Нямаше обаче негов съотборник, който да засече топката. В минутите, когато се очакваше каталунците да упражнят сериозен натиск, Клеман Лангле бе изгонен с втори жълт картон. За сметка на това Селта успя да вкара втори гол. В 89-та минута центриране от дясното крило изненада Тер Стеген и топката се отклони в напречната греда. Санти Мина дебнеше наоколо и само вкара в опразнената врата - 2:1 за гостите.

Барселона - Селта 1:2
1:0 Лионел Меси 28'
1:1 Санти Мина 38'
1:2 Санти Мина 89’

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Пике (64 - Дест), Лангле, Алба, Дембеле (70 - Тринкао), Бускетс, Мориба (86 - Пянич), Педри (46 - Пуч), Гризман (70 - Брейтуейт), Меси

Селта: Вияр, Карикол, Домингес, Араухо, Васкес, Суарес, Мендес, Пейнадо (90 - Сотело), Нолито (69 - Солари), Аспас (78 - Перес), Мина