Мемфис Депай вкара дебютния си гол за Барселона, но това не бе достатъчно за нещо повече от равенство в гостуването на Атлетик Билбао - 1:1. Каталунците имаха доста трудности на “Сан Мамес”, като през първото полувреме като по чудо не допуснаха гол. Сансет удари греда за домакините, докато попадение на защитника на Барса Роналд Араухо бе отменено.

В 50-та минута Иниго Мартинес даде аванс за баските, а чак в последния четвърт час Барса успя да реагира. Първо Френки де Йонг удари греда, а в 75-та минута Мемфис Депай изравни с мощен удар под гредата. В добавеното време на срещата Ерик Гарсия получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на каталунците Нико Уилямс. Така Барса допусна първата си грешна стъпка в Ла Лига, след като на старта победи с 4:2 Реал Сосиедад. Атлетик Билбао пък записа втори поредно равенство след нулевото като гост на Елче преди седмица.

Първото полувреме започна равностойно, с положения и пред двете врати, като първият шанс се откри пред Иняки Уилямс. Нападателят на домакините, който през първите 45 минути често изскачаше на стрелкови позиции, стреля покрай гредата още в началото.

В 6-та минута Мартин Брейтуейт се отчете с невероятен пропуск. Депай проби по дясното крило, влезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас. Топката се отклони в защитник на баските и отиде към непокрития Брейтуейт. Датчанинът бе оставен сам на границата на вратарското поле и стреля мощно…над гредата.

Уилямс продължаваше да тормози защитата на каталунците, но в 11-та минута Сансет бе на сантиметри от гола. Младокът стреля мощно от около 15 метра и прати топката в горната греда, след което тупна пред голлинията. Вратарят на Барса Нето също се отчете с доста грешки и при една от тях подари топката на Уилямс. Нападателят стреля мощно, но Френки де Йонг се хвърли на шпагат и блокира удара му.

В средата на първото полувреме Жерард Пике получи контузия и беше заменен от Роналд Араухо. Уругваецът бе в основата на най-интересния момент за първата част. В добавеното време на полувремето Араухо вкара страхотен гол със задна ножица. Попадението му обаче бе отменено, тъй като реферът видя фаул в атака при борбата за високата топка на Брейтуейт.

Секунди след подновяването на играта Атлетик Билбао направи нов голям пропуск. Отново Нето не действа разчетено и позволи на Уилямс да отклони топката към Беренгер. Халфът само трябваше да вкара в опразнената врата с удар от границата на наказателното поле, но Араухо изби от голлинията.

В 50-та минута Атлетик все пак поведе. Икер Муняин центрира от ъглов удар, а Иниго Мартинес с глава насочи топката в далечния ъгъл и направи 1:0. В ответната атака Сержиньо Дест можеше да изравни след самостоятелен пробив. Защитникът си намери позиция за стрелба с левия крак, но Агиресабала успя да избие.

Последваха равностойни минути, като едва в последния четвърт час Барса показа, че иска да промени резултата. В 75-та минута Де Йонг опита да прехвърли вратаря на домакините с невероятно техничен удар. Топката обаче кацна на напречната греда. При добавката Гризман стреля силно с десния крак, но топката мина встрани от вратата.

Все пак минута по-късно Депай изравни. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, а нидерландецът бе изведен от Сержи Роберто в наказателното поле. Деветката на Барса стреля мощно с левия си крак под гредата в близкия ъгъл и не остави никакви шансове на Агиресабала - 1:1. В 86-та минута Депай опита да повтори упражнението, като отново бе изведен сам срещу вратаря на домакините. Този път нападателят опита да намери далечния ъгъл с левия си крак, но топката мина покрай вратата.

В добавеното време на срещата Ерик Гарсия получи директен червен картон. Защитникът фаулира откъсващия се сам срещу него Нико Уилямс, брат на Иняки Уилямс, предотвратявайки вероятно втори гол за баските. При последвалото изпълнение на свободния удар Иниго Мартинес не успя да преодолее стената.

Атлетик Билбао - Барселона 1:1
1:0 Иниго Мартинес 50’
1:1 Мемфис Депай 75’

Атлетик Билбао: Агиресабала, Лекуе, Вивиан, Мартинес, Баленсиага, Беренгер (82 - Морсийо), Д. Гарсия (82 - Сарага), Венседор (67 - Весга), Муняин (76 - Н. Уилямс), Сансет (67 - Р. Гарсия), Уилямс

Барселона: Нето, Алба, Пике (31 - Араухо), Гарсия, Дест (82 - Емерсон), Бускетс, Педри (62 - Роберто), Де Йонг, Брейтуейт (62 - Демир), Гризман, Депай