Феновете на Барселона останаха бесни след поредната мъка през сезона – 1:1 с Гранада насред "Камп Ноу".

Освен от резултата, те изразиха недоволството си и от треньора Роналд Куман. В 75-ата минута нидерландският спец извади от игра Юсуф Демир и пусна като нападател Жерар Пике. И реакцията на привържениците в социалните мрежи не закъсня, пише Daily Star.

"Това е неловко за Барселона. Отвратен съм от Куман. Той не знае нищо за треньорската работа. Пике нападател...", "Първо Куман остави Пике на пейката, а след това го пусна в центъра на атаката. Куман е паднал пилот", "Куман вън! Нелепо е да играеш така", "Пике като нападател е най-добрата шега за всички времена", са само част от критиките към спеца.

В интерес на истината Куман нямаше кого да пусне в атака, защото с контузии са Серхио Агуеро, Осман Дембеле, Мартин Брайтуайт и Ансу Фати.

След 5 кръга в Ла Лига Барса заема 7-мо място с 8 точки, но и мач по-малко. Лидер е Реал Мадридс 13 т. В следващия кръг каталунците гостуват на Кадис. Мачът е в четвъртък от 23.00 часа наше време.