Барселона постигна първата си победа в Шампионската лига този сезон, след като пред повече от 48 000 зрители на “Ноу Камп” надигра с 1:0 Динамо Киев. Хората на Роналд Куман допуснаха две поредни загуби в Група Е на турнира, без да отбележат нито един гол и дори без да отправят точен удар в противниковите врати.

Тази вечер каталунците показаха далеч по-добро лице и стигнаха до успеха с гол на Жерард Пике в 36-та минута. Куп пропуски пък попречиха на Барса да постигне по-категоричен успех. В крайна сметка каталунците спечелиха първите си три точки и към момента са на третото място в групата. Динамо Киев е на последното с 1. Води Байерн Мюнхен с 6 точки, пред Бенфика с 4. От 22 ч. двата отбора се срещат в сблъсък за първото място в португалската столица.

Барса изигра много силно първо полувреме и още във втората минута можеше да поведе в резултата. Жорди Алба проби и центрира от лявото крило и намери на метри от вратата Сержиньо Дест. Американецът стреля с глава, но прати топката над гредата. Малко след това и украинците имаха изгодна ситуация, но бранителите на каталунците се справиха дружно с опасността.

До края на полувремето хората на Роналд Куман натиснаха сериозно и в 19-та минута Люк де Йонг стреля с глава покрай вратата. Три минути по-късно нидерландецът шутира технично от границата на наказателното поле, но Бушчан направи впечатляващо спасяване и отрази.

В 36-та минута вратарят на Динамо опази отново вратата си. Сержиньо Дест остана сам срещу Бушчан, но от малък ъгъл стреля право в него. Малко след това Барса поведе. Жорди Алба центрира от лявото крило, а Жерард Пике бе изпуснат от защитниците на гостите и с мощен удар от въздуха направи 1:0. До края на полувремето Люк де Йонг пропусна още една възможност, а на почивката бе заменен от Ансу Фати.

Барса започна силно и второто полувреме и в 53-та минута като по чудо не удвои преднината си. Бушчан реши да действа технично пред вратата си и Ансу Фати и Мемфис Депай дружно му отмъкнаха топката. Фати опита да стреля с гръб към опразнената врата, вместо да подаде на останалите в чиста позиция Коутиньо и Бускетс. Младокът не успя да улучи рамката.

Украинците действаха на контраатаки и при една от тях удар на Виктор Циганков бе блокиран от защитник на домакините. В 78-та минута Филипе Коутиньо засече мощно от воле центриране от дясното крило, а топката облиза горната греда.