Треньорът на Барселона Шави сподели впечатленията си от победата в мача от 31-ия кръг на първенството на Испания срещу Леванте (3:2).

Първото полувреме изобщо не ни се получи. Отборът изглеждаше уморен както психически, така и физически. Мачът в четвъртък даде своя ефект. Но имахме много по-добро второ полувреме. Постигнахме целта си, защото работихме и вярвахме в успеха до последно. Голът на Люк де Йонг ни даде много. Той е страхотен професионалист и го заслужава.

Много труден мач, много напрегнат. Не решихме проблема с подаването на топката напред, но тези три точки са златни. Нашето първенство е много трудно. Реал практически не губи. Те имат трудни мачове, също като нас. Ако загубят точки в следващите мачове, може би ще можем да повярваме в нещо повече“, заяви Шави, цитиран от БТА.

Каталунският клуб продължи победната си поредица до осем мача. Барселона има 60 точки и се изкачи на второ място в класирането.