Един от капитаните на Барселона Жерард Пике (35 години) вече знае, че не е част от плановете на наставника Шави като титуляр за следващия сезон.
Треньорът на Барса му го е казал в очите на среща, която и двамата провели преди две седмици. Централният защитник обаче настоява да продължи в Барса и да се бори за мястото си.
Журналистът Марсал Лоренте, сътрудник на Mundo Deportivo, увери в своя акаунт в Twitter, че Шави е казал на Пике, че клубът окончателно се разделя с него, намеквайки „за високата му заплата, многократните му контузии и постоянните скандали, в които се забърква“. Пике не иска да напусне, като споменава двугодишния си договор и че агентът му скоро ще се срещне с клуба, за да анализира ситуацията.
При всички случаи, ако Пике остане, няма да е титуляр следващия сезон и трябва да намали заплатата си наполовина сега заради тежкото финансово състояние на клуба, уточнява "Труд".
В Барселона има притеснения относно физическото състояние на Пике, като се има предвид неговата травма на адуктора, възрастта му (35 години) и многото задължения, които има като собственик на мениджърската компания Kosmos.
Освен това през последните дни бяха добавени проблемите от личен характер, произтичащи от раздялата му с певицата Шакира, снимки от гуляите му по баровете на Барселона, а и не на последно място - скандалът за уреждането на мястото на Суперкупата на Испания през мениджърската му компания.
Вече стана ясно, че Жерард е използвал Меси като примамка за комисионна, а и още по-голямата тежест на скандала след напускането на аржентинеца, след което стана ясно, че лично Пике е уговарял президента на Барселона Жоан Лапорта да се отърве от Меси предвид тежестта на заплатата му за финансовото състояние на клуба.








Никола Цолов 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Фаталната катастрофа край Мездра: Шофьорът обичал високите скорости, момичето намерено върху дърво
Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар23:03 | 15 юни 2022 г.
15:56 | 15 юни 2022 г.
Напиши коментар