Лоши новини за Жул Кунде. Френският защитник трябваше да бъде заменен след 23 минути игра в мача от Лигата на нациите срещу Австрия поради мускулен проблем, а селекционерът Дидие Дешан потвърди на пресконференция, че той няма да играе в двубоя срещу Дания поради контузия в сухожилието.
"Жул имаше проблем с подколянното сухожилие и няма да бъде на разположение за неделния мач в Дания. Играчите са подложени на адско темпо с последователността на мачовете. Има и психологически проблеми. След два месеца, ако мога да имам такъв отбор, би било идеално", каза цитираният от "Труд" Дешан за физическото състояние на Кунде.
Отборът на Франция потвърди, че Кунде ще се завърне в Барселона, но преди това ще премине медицински тестове, за да разбере точната степен на контузията си. Той ще бъде подложен на ЯМР и е планирано да пристигне в каталунската столица през нощта.
Загубата на Кунде е сериозна за Шави с оглед на напрегнатия месец октомври, който предстои на Барса и ще видим колко време ще трябва да отсъства от терена. Мачовете от Шампионската лига срещу Интер, насрочени за 4 и 12 октомври, и Ел Класико от лигата срещу Реал Мадрид на 16 октомври може да минат без участието на френския защитник в зависимост от степента на контузията му.
От своя страна Дешан не подчерта нищо за Осман Дембеле, който също завърши мача с известен дискомфорт, така че всичко показва, че крилото ще може да играе без проблеми срещу Дания.







Борисов: От днес съм сигурен и свободен български гражданин
Ветрове със скорост почти 90 км/ч събориха дървета в Русенско
Обедна емисия
Мирчев: Шефът на ДАНС вече е различен и не обслужва Пеевски
Деньо Денев е освободен от длъжността зам.-председател на ДАНС
Парламентът отхвърли създаване на временна комисия за "Петрохан"
Нови 28: Кабинетът "Радев" подмени всички областни управители
Свлачище заплашва да помете АМ "Струма"?
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Коментари
Напиши коментар19:33 | 25 сеп 2022 г.
19:30 | 25 сеп 2022 г.
16:48 | 24 сеп 2022 г.
16:31 | 24 сеп 2022 г.
11:50 | 24 сеп 2022 г.
10:45 | 24 сеп 2022 г.
09:28 | 24 сеп 2022 г.
09:24 | 24 сеп 2022 г.
08:56 | 24 сеп 2022 г.
08:19 | 24 сеп 2022 г.
Напиши коментар