Българският защитник Мартин Георгиев игра 80 минути за младежите на Барселона срещу връстниците им от силната школа на Дамм. Той и колегите му в защита се представиха стабилно, като не допуснаха гол при нулевото равенство, изгледано на живо от наставника на първия тим Шави Ернандес и този на дубъла - Рафаел Маркес.

Младоците на каталунците владееха повече топката и имаха инициативата през целия двубоя, но трудно създаваха опасности пред стража на гостите Алваро Алжама. Сценарият не се промени много през второто полувреме. Момчетата на Оскар Лопес пробваха повече изстрели от дистанция, но и това не даде резултат.

Междувременно, юношата на Локомотив Пд Иван Сулев дебютира за Примаверата на Каляри при поражението от Торино с 1:3 в среща от 18-ия кръг на младежката Серия А. На вратата на сардинци пък бе друг роден талант - Велизар-Илия Илиев. Той изигра цял мач, докато Сулев бе заменен в 77-та минута.