Голям скандал се разрази в Испания, след като Барселона е обвинен, че е плащал на бивш съдия в продължение на няколко години.
Според каталунското радио Сер. в периода от 2016 до 2018 година от "Ноу Камп" са превели 1,4 милиона евро на компания, в която съсобственик е Мария Енрикес Негрейра. Негрейра, който е бивш съдия в Ла Лига, работеше за Кралската испанска футболна федерация в периода от 1994 до 2018 година.
Според сключения договор, изваден от редица испански издания, реферът е бил ангажиран с консултантски услуги. Една от тях била да дава различни съвети и как самите играчи да се държат със съдиите. Паралелно с това обаче той е заемал ръководната си роля в Съдийската комисия. А това се смята за конфликт на интереси.
В Барселона обаче твърдят, че са наели фирмата на Негрейра, за да предоставя видеоматериали от млади играчи от други клубове в Испания. Според каталунците всичко, което те са изисквали от Негрейра, е "стандартна практика в професионалните клубове". От "Ноу Камп" заплашиха и със съд радиото, което според тях разпространява грешна информация.
Жоан Лапорта нарече обвиненията целенасочени и добави, че те излизат нарочно в този момент, когато тимът се откъсва на върха в класирането в Ла Лига, а още утре му предстои критичен мач с Манчестър Юнайтед от 1/16-финалите в Лига Европа. Барселона и Юнайтед са смятани от мнозина за двата най-сериозни фаворита в турнира, но жребият ги изпрати един срещу друг още в първия елиминационен кръг.
"Не е случайно съвпадение, че тази информация се пуска сега. ФК Барселона и преди е ползвал услугите на външни консултантски фирми, за да получава информация за футбола в по-ниските нива в Испания, както и да получава съдийски консултации, което правят и другите клубове в Испания. Изненадани сме от тези новини и ще защитим честта и интересите на Барселона", заяви Лапорта.
Старши треньорът на каталунците Шави Ернандес каза на пресконференцията преди домакинството на Манчестър Юнайтед, че няма да дискутира въпроса и застава твърдо зад позицията на клуба.
Снимка: БГНЕС







Димитър Стоянов: Иран проведе хибридна операция, подпомаган от български политици
Наводненията в Пазарджишко: Социалните започват обход на пострадалите имоти
Убийството на Георги Кузев в Пловдив - децата и родителите им са проблемни, смята адв. Борисов
Кметът на Динево: Пожарът беше страшен, гледахме как идва към нас
Остра критика към управляващите: Усвояват властта, но не знаем какво се случва
23-годишен преби чичо си в Свищовско
Проф. Рачев: Градушките от подобен мащаб, като тази в София, не са типични за август
Частично бедствено положение в Сатовча и Струмяни след бурята
Наистина ли можете да смените само една гума?
Китайските марки с рекорд в Европа – ръст от 107%
Как София преминава на ГТП: Модерните пунктове, които спестяват време на шофьорите и бизнеса
Кои са марките са с най-лоялни клиенти в САЩ?
„На този ден: Шугър Рей Робинсън приключва реванша с Хосе Басора за 55 секунди“
Филип Хъргович: Ако загубя от Итаума, краят на кариерата ми е близо
Умар Нурмагомедов прогнозира нова победа за Пьотр Ян срещу Мераб Двалишвили
Джо Джойс отказва да се пенсионира: Нямам търпение да се върна на ринга
Най-честите митове за горенето на мазнини
На какво може да се дължи кървенето между менструациите?
Защо ниските нива на албумин могат да променят ефекта на някои лекарства?
Какви са причините за себореен дерматит?
Коментари
Напиши коментар19:47 | 15 фев 2023 г.
19:36 | 15 фев 2023 г.
19:32 | 15 фев 2023 г.
19:18 | 15 фев 2023 г.
19:18 | 15 фев 2023 г.
19:17 | 15 фев 2023 г.
19:17 | 15 фев 2023 г.
19:12 | 15 фев 2023 г.
19:11 | 15 фев 2023 г.
19:08 | 15 фев 2023 г.
Напиши коментар