Барселона победи с лекота Майорка с 3:0 в мач от предпоследния 37-ми кръг на испанската Ла Лига. Двубоят беше последен на “Ноу Камп” на двама от златните отбори на каталунците в последните години - Жорди Алба и Серхио Бускетс. Двамата бяха заменени в края на друбоя, за да бъдат наградени с аплодисментите от публиката.

Каталунците решиха всичко още преди почивката с два бързо гола на Ансу Фати (1, 24), а между тях нападателят на гостите Амат Ндиайе беше изгонен с директен червен за грубо нарушение срещу Алехандо Балде. Последният напусна контузен. През второто полувреме Гави (70) довърши гостите с трети гол.

Барселона си гарантира титлата на Испания преди няколко кръга, но увеличи актива си на 88 точки, на цели 11 пред втория Реал Мадрид. Майорка е в "златната среда” - на 12-та позиция с 47 точки. В последните кръг следващата неделя Барселона гостува на Селта, а Майорка посреща Райо Валекано.

Каталунците поведоха в резултата още преди да бъде изтекла и една минута от началото на срещата, след като Левандовски разсече защитата на гостите с хубаво подаване към Гави, който пък остави Ансу Фати на празна врата с изискващо подаване и младокът с лекота реализира за 1:0.

В 13-та минута нещата за Майорка станаха още по-сложни, след като Амад Ндиайе влезе много грубо в опорния крак на Алехандро Балде. Реферът първоначално показа жълт картон, но след преглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си и показа директен червен картон на нападателя. Балде пък бе изведен с помощта на съотборниците си от терена и в последствие беше сменен от Сержи Роберто.

В 24-та минута Барса реши всичко с втори гол. Левандовски отново действа много находчиво пред наказателното поле на Майорка и изведе Фати на стрелкова позиция, а младият нападател вкара отблизо втория си гол в срещата - 2:0.

До края на срещата хората на Шави Ернандес контрилираха напълно събитията и пропуснаха няколко изгодни ситуации. В 70-та минута Гави все пак вкара третия гол. Младокът получи добро подаване от Дембеле в наказателното поле и с мощен удар с левия крак по диагонала намери далечния горен ъгъл за 3:0.

Барселона - Майорка 3:0
1:0 Ансу Фати 1’
2:0 Ансу Фати 24’
3:0 Гави 70’

Барселона: Тер Стеген, Балде (17 - Роберто), Кристенсен, Кунде, Алба (81 - Алонсо), Бускетс (85 - Гарсия), Де Йонг, Гави, Дембеле (84 - Феран), Фати (79 - Рафиня), Левандовски

Майорка: Грайф, Коста (87 - Кинтаня), Копете, Валент, Гая (46 - Грение), Мафео, Ндиайе, Мохамед, Морланес (86 - Гонсалес), Д. Родригес (72 - А. Родригес), Муричи (79 - Пратс)