Отборът на Барселона победи Милан с 1:0 в контрола, играна в Лас Вегас (САЩ). Победното попадение за каталунците отбеляза Ансу Фати в началото на второто полувреме. Нападателят сам изработи гола си, като пое топката отляво, влезе остро към средата на терена и с мощен и точен шут вкара топката във вратата на Майк Менян.

В тима на Барса като титуляр започна новото попълнение Ориел Ромеу, а като фалшива деветка в нападение бе използван Феран Торес. За испанците в игра не се появи френският национал Усман Дембеле, който е пред трансфер в Пари Сен Жермен.

В 66-ата минута Роналд Араухо вкара гол за Барселона след асистенция на Роберт Левандовски, но той бе отменен заради положение на засада.

За "росонерите" пропуски направиха новото попълнение Тияни Райндерс, както и Рафаел Леао.