Барселона записа трети поред успех в Ла лига. Шампионите надвиха трудно 2:1 Осасуна като гост. В герой за каталунците отново се превърна Роберт Левандовски. Полякът се разписа от дузпа в 86-ата мин.

В края на първата част Кунде даде аванс на Барселона. Чими Авила изравни в 76-ата мин.

Новите попълнения на Барса Жоао Феликс и Жоао Кансело пък записаха официален дебют за тима.
Барса с нищо не показа, че заслужава трите точки. В края на срещата, когато каталунците бяха с човек повече на терена, инициативата бе държана от Осасуна.

Срещата бе и юбилейна за Гави. За 19-годишния испанец това бе мач №100 с екипа на Барса. Така Гави постави рекорд за най-млад футболист, който достига този брой двубои за отбора.

Още в 1-ата мин каталунците нацелиха гредата. Френки де Йонг разтресе страничния стълб, а при добавката от няколко метра Гюндоган я изкара в високо в аут.

В 10-ата 16-годишният вундеркинд Ямал проби и пуска към Гюндоган, но бившият капитан на Манчестър Сити отново не намери правилния път към целта.

Първото по-сериозно положение за Осасуна дойде в средата на първата част. Арнаис стреля опасно, но Тер Стеген спаси.

С всяка изминала минута домакините показваха, че Барса няма да си тръгне лесно с успеха. След половин час игра Аймар Орос засече пас отдясно, но германският страж на каталунците пак се намеси и парира.

В края на първата част Барса откри. Кунде засече центриране на Гюндоган от корнер и прати топката в мрежата на Айтор.

В 59-ата мин на терена се появи новото попълнение за каталунците Жоао Кансело. 20 мин по-късно и другият звезден трансфер - Жоао Феликс, също записа дебют за шампиона в Ла Лига.

С туповен шут Авила не остави никакви шансове на Тен Стеген в 76-ата мин.

Барса обаче изобщо не се притесни от изравняването на резултата. Каталунците бързо си върнаха аванса в срещата.

В 86-ата мин Левандовски бе задържан в наказателното поле от Катена. Реферът не се поколеба и веднага отсъди дузпи. След преразглеждане с ВАР съдията показа директен червен картон на централния защитник.

С изпълнението на дузпата пък се нагърби Левандовски, който не сбърка - 2:1.

В 10-минутното добавено време и домакините поискаха 11-метров наказателен удар, но реферът остана безмълвен.

С победата Барса се изкачи на 3-ото място в испанското първенство с 10 точки, 2 зад лидера Реал.