Барселона победи наглед трудно с 1:0 у дома Севиля. Неочакваинят герой за каталунците бе…Серхио Рамос. Легендата на Реал Мадрид си вкара автогол в 76-та минута, с което донесе трите точки за Барса.

С този успех каталунците се завърнаха поне временно на върха в класирането с актив от 20 точки. Утре от 19:30 ч. лидерът преди началото на кръга Жирона (19 т.) приема на своя стадион Реал Мадрид (18 т.). Севиля продължава колебливото си представяне от началото на сезона и към момента е 12-ти с едва 7 точки от 7 мача

Гостите имаха две интересни възможности в началните минути, като първо Лукебакио стреля фалцово над вратата, а малко след това Тер Стеген отрази опасен удар на Ракитич.

Барса отговори с хубава комбинация между Левандовски и Феликс, след която португалецът стреля, но вратарят на гостите спаси. В 22-та минута Кансело навърза четирима защитници на Севиля и изведе сам срещу вратаря Жоао Феликс. Нападателят стреля мощно по диагонала, но разтресе напречната греда.

Малко след това каталунците поискаха дузпа за нарушение на Педроса срещу Рафиня, но реферът бе категоричен. Алехандро Балде също имаше шанс, но Баде успя в последния момент да го блокира.

Гостите дочакаха своя голям шанс в 29-та минута, когато след грешка в защитата на каталунците Окампос остана сам на точката на дузпата. Аржентинецът стреля в десния ъгъл, но там изникна Гави, който изби топката.

Малко след това Тер Стеген се отчете с двойно спасяване след удари на Лукабакио и Ламела, а в 34-та минута крилото на Барса Рафиня получи контузия. На негово място се появи младият Фермин Лопес, който 5 минути след това порпусна ново сериозни положение. Ламин Ямал намери на добра позиция Фермин в наказателното поле, 20-годишният халф опита удар, който не се получи много добре. В крайна сметка Ниланд спаси.

След почивката Барса контролираше играта, докато Севиля се опитваше с контраатаки да нарани домакините. В 57-та минута Гюндоган центрира от ъглов удар, а нисичкият Гави беше изпуснат от защитата на гостите. Халфът стреля с глава, но топката мина на сантиметри от горната греда. Последваха две добри ситуации пред Левандовски, като в първата полякът не успя да се освободи достатъчно бързо от защитник, а в 71-та минута бе изведен сам срещу Ниланд, но в последния момент ударът му бе блокиран от Педроса и топката излезе над гредата.

Така се стигна до 76-та минута, когато Барселона реализира. Резервата Феран Торес центрира от лявото крило в наказателното поле, където Ямал отклони веднага топката и я насочи към вратарското поле. Там Серхио Рамос имаше нещастието да не разчете добре крачките си и вкара топката в собствената си врата - 1:0 за Барселона.

В края Севиля се опита да реагира на изоставането си в резултата и изгради няклко опасни атаки. В 86-та минута остро центриране на Ракитич от крилото като по чудо не намери негов съотборник на метри от вратата. Добра изява в ситуацията имаше Жул Кунде.

В добавеното време на срещата Левандовски пак изскочи на голова позоция, но отново ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Барселона - Севиля 1:0

0:1 Серхио Рамос -76’-автогол

Барселона: Тер Стеген, Кансело, Кунде, Кристенсен, Балде, Гюндоган, Гави, Жоао Феликс (72 - Феран), Ямал (82 - Ромеу), Рафиня (37 - Фермин), Левандовски

Севиля: Ниланд, Санчес (82 - Навас), Баде, Рамос, Педроса (82 - Сусо), Жордан, Соу (66 - Фернандо), Ракитич, Окампос, Ламела (75 - Диас), Лукебакио (75 - Акуня)