Барселона постигна петата си поредна победа над Порто, след като надигра португалския гранд с 1:0 като гост. Каталунците имаха доста проблеми на “До Драгао”, но стигнаха до успеха с гол в добавеното време на първата част на Феран Торес.

Нападателят, който замени контузилия се в 34-та минута Роберт Левандовски, реализира четвъртия си гол за сезона след грешка в защитата на домакините. Порто пропусна няколко изгодни положения, реферът Антъни Тейлър им отмени дузпа, а малко след това гол на Мехди Тареми не бе зачетен заради засада. A в добавеното време на срещата Гави получи втори жълт картон и беше изгонен.

Другата новина на вечерта бе, че Ламин Ямал стана най-младият играч в историята на Шампионската лига, който започва мач като титуляр - 16 години и 83 дни.

Така Барселона постигна втората си поредна победа в Група Н на Шампионската лига след ударното 5:0 на старта срещу Антверп.

Двубоят започна равностойно, като първата ситуация бе пред вратата на домакините, но удар на Жоао Кансело мина покрай гредата. Постепенно Порто започна да играе по-активно и в 18-та минута Тер Стеген отрази опасен утдар на Еустакио. Малко след това Ромеу блокира опасен удар на Уелден.

В 23-та минута Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, но Диого Коща отрази. Малко след това португалският национал проби по лявото крило, но в последния момент ударът му бе блокиран. В 34-та минута Шави трябваше да решава сериозен проблем, след като Роберт Левандовски получи контузия.

На негово място се появи Феран Торес, който в добавеното време на първата част даде аванс за каталунците. Торес получи прекрасно подаване от Гюндоган и хладнокръвно реализира за 1:0.

Порто започна силно второто полувреме, като към неговата половина положенията пред вратата на Тер Стеген зачестиха. Първо блестяща реакция на Кунде предотврати сигурен гол на Пепе. Самият Тер Стеген пък спаси страхотни удари на Тареми и Галено.

Така се стигна до 78-та минута, когато реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа дузпа за Порто. Дълго диагонално подаване намери на границата на наказателното поле Еустакио. Халфът проби между Кансело и Араухо, а първият игра с ръка.

След преглеждане на положението с ВАР обаче стана ясно, че по-скоро Еустакио първо си е повел топката с ръка и Антъни Тейлър отмени решението си.

В 82-та минута Тареми вкара феноменален гол със задна ножица след подаване на Пепе. Иранският национал обаче бе в положение на засада и попадението бе отменено на мига.

Порто - Барселона 0:1

0:1 Феран Торес 45+1’

Порто: Коща, Марио (85 - Гонсалес), Кардосо, Карно, Уендел, Варела (85 - Консейсао), Устакио, Галено, Пепе (85 - Хайме), Баро (64 - Еванилсон), Тареми (85 - Намасо)

Барселона: Тер Стеген, Кансело, Араухо, Кунде, Балде, Ромеу (69 - Роберто), Гави, Гюндоган, Феликс (69 - Фермин), Ямал (80 - Алонсо), Левандовски (34 - Торес)