Барселона отново срещна сериозни трудности срещу Райо Валекано. Шампионите на Испания стигнаха едва-едва до равенство 1:1 като гост в срещата от 14-ия кръг на Ла Лига.

Лопес откри за домакините в края на първата част след страхотна тупалка от далечна дистанция. Автогол на Лежун обаче върна паритета 10 мин преди края на редовното време.

С точката Барса събра 31 пункта. Каталунците са 3 зад лидера Жирона, но и с мач повече.

Райо пък е на 8-ото място с 19 точки.

Треньорът на Барса - Шави, трябваше да ротира сериозно състава си заради травмите. Както е известно, аут за дълго е Гави, който получи тежка контузия.

Стражът пък Марк Андре тер Стеген също има контузия.

Домакините бяха по-активни в първите минути на срещата. Пред Иси Паласон се откриха няколко добри възможности, но играчът на Райо така и не успя да вкара в мрежата на Иняки Пеня.

В 9-ата минута Де Йонг допусна грешка, с което даде шанс на Оскар Валентин да стреля, но стражът на каталунците улови неговия удара му.

След домакинския натиск в началото, Барса взе инициативата. Шампионите на Испания обаче така и не стигнаха до чисто голово положение.

Стигна се до 39-ата мин., когато тимът от Валекано получи пряк свободен удар. Играч на Райо центрира в наказателното поле. Там на два пъти негови съотборници отправяха удари, които обаче бяха отразени от бранителите на Барса.
При втория опит обаче топката попадна у Лопес, а халфът със страхотен шут, извън наказателното поле, даде аванс на Райо.

През втората част Барса даде газ. Каталунците натиснаха здраво съперника си, но ударите на Кансело, Торес, Педри и Иниго Мартинес, така и не намериха целта.

В 76-ата минута резервата Рафиня можеше да изравни. Ударът му обаче се отклони в страничната греда. Последва и добавка на Левандовски няколко метра пред голлинията, но топката бе изчистена.

И така се стигна до последните 10 мин. и кой, ако не Роберт Левандовски за пореден път спаси каталуцните.

Балде се измъкна по левия фланг и пуска успоредна топка към поляка. Той обаче бе изпреварен от Флориан Лежун и вместо да изчисти, прати топката в собствената си мрежа.

Стартови състави:

Райо Валекано: 1. Столе Димитриевски, 20. Иван Балиу, 16. Абдул Мумин, 24. Флориан Лежун, 12. Елфонсо Еспино, 17. Унай Лопес, 23. Оскар Валентин, 7. Иси Паласон, 8 Оскар Трехо, 19. Хорхе де Фрутос, 34. Серхио Камейо

Барселона: 13. Иняки Пеня, 2. Жоао Кансело, 5. Иниго Мартинес, 15. Андреас Кристенсен, 3. Алехандро Балде, 8. Педри, 18. Ориол Ромеу, 21. Френки де Йонг, 27. Ламин Ямал, 7. Феран Торес, 9. Роберт Левандовски