Барселона се класира за осминафиналите на Купата на Краля в Испания след победа с 3:2 като гост над четвъртодивизионния Барбастро. Каталунците конторлираха събитията на терена и поведоха с два чисти гола чрез Фермин Лопес (18) и Рафиня (51). След това обаче домакините върнаха един от головете чрез Адрия де Меса (60) и върнаха напрежението към Барса. Все пак хората на Шави не допуснаха изненада и след гол от дузпа на резервата Роберт Левандовски в 88-та минута затвърдиха класирането си. В добавеното време на срещата домакините върнаха още един гол след точно изпълнение на наказателен удар на Марк Прат.

Барса натисна сериозно през първото полувреме, което на практика се игра пред противниковата врата. Още в първата минута Рафиня можеше да открие резултата за каталунците, а малко след това възможности пред вратата на противника имаха Де Йонг и Феликс.

В крайна сметка в 18-та минута Барса поведе. Рафиня проби по дясното крило и намери с прекрасно подаване в наказателното поле Фермин Лопес. Младокът с лекота реализира за 1:0.

До края на полувремето каталунците имаха още няколко страхотни възможности, като при една от тях гол на Жоао Феликс беше отменен заради спорна засада.

В началото на второто полувреме Барбастро имаше възможност да изравнят резултата, но Инаки Пеня се отчете с прекрасно спасяване. В 51-та минута Барса удвои преднината си. Ектор Форт проби по крилото и с остър пас намери влизащия на скорост Рафиня. Бразилецът нямаше проблем да демонстрира техниката си и да реализира втори гол.

Девет минути по-късно Барбастро се върна в мача. След изпълнение на ъглов удар и последвало разбъркване в наказателното поле на каталунците Адрия де Меса се възползва от ситуацията и чукна топката във вратата за 1:2.

В крайна сметка Барселона не позволи изненада и вкара трети гол в 88-та минута. Появилият се като резерва Роберт Левандовски реализира дузпа за крайното 3:1. В добавеното време на срещата Марк Прат върна още един от головете след точно изпълнение на дузпа.

Барбастро - Барселона 2:3

0:1 Фермин Лопес 18’

0:2 Рафиня 51’

1:2 Адрия де Меса 60’

1:3 Роберт Левандовски 88'-дузпа

2:3 Марк Прат 90+3'-дузпа

Барбастро: Фабрегас, Гайме, Мигнотес, Гаско, Карбоней (66 - Рекес), Хавито, Кике (66 - Креспо), Гарсия, Баутиста (46 - Суле), Де Меса (71 - Прат), Гонпи (80 - Вал)

Барселона: Пеня, Араухо, Кунде, Кристенсен (64 - Мартинес - 75 - Роберто)), Форт, Де Йонг, Ромеу (71 - Гюндоган), Лопес, Рафиня (64 - Роке), Феликс (72 - Левандовски), Феран