Барселона се класира за 1/4-финалите на Купата на Краля, след като победи с 3:1 третодивизионния Унионистас де Саламанка. Пред малко повече от 6 хиляди зрители на стадион “Кралица София” домакините сензационно поведоха в резултата с гол на Адриан Гомес в 31-та минута. Феран Торес (45) върна един гол до почивката, а след нея Жул Кунде (69) и Алехандро Балде (73) донесоха успеха на Барса.

Треньорът на каталунците Шави Ернандес пусна експериментален състав, като атаката бе водена от Марк Гиу. За сензацията в турнира пък на резервната скамейка започна българинът Борислав Станков, който се появи след почивката.

Домакините започнаха емоционално, но постепенно каталунците превзеха средата на терена и се наслаждаваха на сериозно притежание на топката.

Така се стигна до 31-та минута, когаот Унионистас де Саламанка сензационно поведе в резултата. Серано центрира в наказателното поле, а Адриан Гомес засече хубаво топката от воле и “препарира” Иняки Пеня за 1:0.

Домакините имаха надежди да вкарат и втори гол още до почивката, но вместо това в заключителните минути на първото полувреме Жоао Феликс изведе Феран Торес сам срещу стража Мартинес и с техничен удар направи 1:1.

В началото на второто полувреме Барса натисна, но пропуски пред вратата на домакините направиха Феликс, Ромеу и Гиу. В 69-та минута Жул Кунде направи пълен обрата за гостите след хубав удар от дистанция, с който не остави шансове на Иван Мартинес.

Само четири минути по-късно Алехандро Балде съвсем успокои тима на Шави с трети гол. Защитникът получи хубаво подаване от Кунде, за да оформи крайното 3:1.

Унионистас Де Саламанка - Барселона 1:3

1:0 Адриан Гомес 31’

1:1 Феран Торес 45’

1:2 Жул Кунде 69’

1:3 Алехандро Балде 73’

Унионистас де Саламанка: Мартинес, Руис, Майор, К. Хименес, Е. Хименес (60 - Рохо), Мартин, Антонио, Гомес (60 - Ектор), Серано (46 - Вияр), Растрохо (60 - Станков), Лосада (79 - Тейхейра)

Барселона: Пеня, Роберто, Кунде, Кристенсен (46 - Кубарси), Балде, Ромеу, Де Йонг, Фермин (61 - Педри), Феран (82 - Роке), Феликс (61 - Гюндоган), Гиу (61 - Левандовски)