Барселона отново бра голям срам, след като завърши 3:3 срещу слабака Гранада като домакин в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците откриха след четвърт час игра благодарение на Ламин Ямал, но до почивката си останаха само с два удара, макар и точни. Гостите имаха цели шест стрелби и в крайна сметка бяха възнаградени с единствената точна такава малко преди паузата, когато Рикард Санчес изравни.

Гранада, който е вторият най-слаб отбор в първенството този сезон (само с 1 равен и 10 загуби като гост преди кръга), изобщо не се уплаши и стигна до пълен обрат след час игра, когато Факундо Пелистри матира тер Стеген.

Само три минути след това Роберт Левандовски изравни, но играта на Барса оставаше все така хаотична и радостта на „блаугранас“ също продължи около 180 секунди. Този път Игнаси Микел записа името си сред реализаторите.

Головият екшън продължаваше и най-добрият играч на Барса днес Ламин Ямал закова 3:3 в 81-ата минута с невероятен изстрел извън наказателното поле.

До края Барса имаше далеч повече възможности. Ямал дори беше на сантиметри от хеттрик. Негов фамозен фалцов удар от 25 метра обаче прелетя на педя покрай лявата сглобка.

Така Барса е твърдо на трето място с 51 точки, на цели десет зад лидера Реал Мадрид. Предпоследният Гранада има едва 13 пункта и е на цели седем от спасителния бряг.