Барселона победи Кадис с 1:0 като гост в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците имаха игрови превес през първото полувреме, макар и двата отбора да отправиха по два точни удара. Момчетата на Шави имаха цели пет неточни стрелби и контролираха топката в по-голяма част от времето.

Голямата разлика обаче дойде от невероятното изпълнение на Жоао Феликс. Португалецът изпълни ефектна задна ножица при центриране от корнер и вкара в долния ляв ъгъл.

Точно преди почивката гостите изпуснаха златен шанс да удвоят аванса си. Фермин Лопес вече виждаше как топката влиза във вратата на противника, когато Виктор Чуст незнайно как изчисти пред голлинията, макар да беше набрал скорост.

В началото на второто полувреме Кадис демонстрира повече агресия и пресираше дълбоко в половината на Барселона. Домакините дориха пратиха топката в мрежата зад тер Стеген, но съдийската бригада правилно маркира засада.

Най-добрият на терена Феликс пък беше на път да реализира по невероятен начин от движение точно след изтичането на час игра, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

Най-доброто положение пред домакините за гол се откри пред влезлия като резерва Диадие Самасеку, който заложи на мощна тупалка десетина минута преди края на редовното време, малко след стъпването си на терена. За негов малшанс тер Стеген следеше ситуацията и спаси фамозно.

Победата помогна на втория в таблицата Барселона да събере 70 точки и седем кръга преди края на сезона изоставането от лидера Реал Мадрид е отново осем точки. Кадис (25 пункта) е на три точки под чертата.