Барселона победи с 2:0 като гост вече изпадналия от Ла Лига Алмерия. И двата гола за каталунците отбеляза юношата на клуба Фермин Лопес, който бе точен в 14-та и в 67-та минути. Двата отбора удариха и по веднъж гредите.

С този успех тимът на Шави Ернандес се утвърди на втората позиция с актив от 79 точки, вече на 4 пред третия Жирона. Новият шампион Реал Мадрид води убедително с 93, а Алмерия е на дъното с едва 17.

Барса започна добре срещата и след само 14 минути вече водеше в резултата. Ектор Форт центрира прекрасно от лявото крило, а Фермин Лопес се отскубна от защитата на домакините и с глава направи 1:0.

Малко след това Алмерия имаше грандиозен шанс да изравни, след като Баптищао изскочи сам срещу Тер Стеген, но стреля нескопосано в аут. В 27-та минута Ламин Ямал проби по дясното крило и влезе в наказателното поле. Младокът опита удар от малък ъгъл, но уцели гредата.

В края на първата част Алмерия имаше още едно изгодно положение. Ембарда получи добро подаване и влезе в наказателното поле. След това стреля добре по диагонала, но имаше нещастието да види как топката се отклонява в страничната греда.

Началото на второто полувреме започна с нов голям пропуск за домакините. След разбъркване в наказателното поле на Барса Антони Лосано остана сам срещу Тер Стеген. И той обаче стреля изключително неточно покрай вратата.

Така се стигна до 67-та минута, когато Фермин Лопес реши всичко в мача. Ектор Форт започна атаката, която продължи пред Сержи Роберто, който пък центрира добре в наказателното поле. От точката на дузпата Фермин засече добре топката и с левия си крак направи 2:0.

Алмерия - Барселона 0:2

0:1 Фермин Лопес 14'

0:2 Фермин Лопес 67’

Алмерия: Машимиано, Пубил (80 - Посо), Монтес, Чуми, Ланга, Робертоне, Пеня, Баптищао (59 - Ромеро), Виера (68 - Мелеро), Ембарда (80 - Сентейес), Лосано (59 - Суарес)

Барселона: Тер Стеген, Форт (74 - Кансело), Мартинес, Кубарси, Кунде, Роберто (68 - Кристенсен), Педри (83 - Ромеу), Фермин, Ямал, Феран (73 - Роке), Левандовски (68 - Феликс)