
Барселона победи като гост Атлетик Билбао с 3:0 в последния мач за сезона в Ла Лига. Каталунците изиграха двубоя без напрежение, тъй като още до 18-та минута Роберт Левандовски бе вкарал два гола, с което гарантира успеха на тима си. Полякът имаше шансове да оформи и хеттрик, но направи два пропуска през втората част. В края Дани Олмо вкара от дузпа.
Така Лева остана втори в голмайсторската подредба, въпреки че доста време водеше. Полякът завършва сезона с 27 гола, с 4 по-малко от Килиан Мбапе.
Барселона вече си бе гарантирал титлата на Испания и в крайна сметка завръшва кампанията с актив от 88 точки. С 4 повече от големия си противник Реал Мадрид. Атлетик Билбао пък приключва на 4-та позоция със 70 точки и през следващия сезон ще играе в Шампионската лига. Местните фенове изпратиха Оскар де Маркос, който след 573 мача за баските, изигра за последен път с фланелката на клуба.
Атлетик започна силно срещата и още в 4-та минута гол на Унай Гомес беше отменен заради засада на Алекс Беренгер, който пък достави подаването. Постепенно Барса пое контрола и в 14-та минута поведе в резултата.
Фермин Лопес изведе по прекрасен начин Левандовски сам срещу Симон, а полякът много технично копна топката над вратаря на домакините и реализира стотния си гол за каталунците. Малко след това Лева вкара и 101-вия си. В 18-та минута Рафиня центрира от ъглов удар, получи се рикошет в тялото на защитник на домакините, а Левандовски на метър от голлинията засече топката с глава за 2:0.
В началото на второто полувреме Лева получи достатъчно възможностти да оформи своя хеттрик. В 48-та минута нападателят получи добро подаване от Рафиня, но не успя да прати топката в мрежата.
В 59-та минута полякът беше изведен сам срещу Симон, но се забави с обработката на топката и не успя да отправи достатъчно добър удар. Ламин Ямал също имаше своите шансове, но при първия стреля покрай вратата, а след това от малък ъгъл шутира в обсега на Симон.
В добавеното време на срещата Дани Олмо беше съборен в наказателното поле на домакините от Юри Берчиче. Първоначално реферът подмина ситуация, но след това я прегледа с ВАР и отсъди дузпа. Потърпевшият Олмо реализира от бялата точка за крайното 3:0.
Атлетик Билбао - Барселона 0:3
0:1 Роберт Левандовски 14’
0:2 Роберт Левандовски 18’
0:3 Дани Олмо 90+3'
Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос (89 - Лекуе), Нунес (62 - Вивиан), Паредес, Берчиче, Де Галарета (62 - Прадос), Яурегисар, Беренгер, Гомес (62 - Сансет), Н. Уилямс (80 - И. Уилямс), Санади
Барселона: Пеня, Гарсия, Араухо (64 - Кристенсен), Кубарси, Балде (81 - Мартин), Педри (81 - Де Йонг), Гави, Ямал, Фермин, Рафиня (64 - Олмо), Левандовски (90.- Виктор)
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар