Сеск Фабрегас може да се завърне в Барселона, но не за да замени Ханзи Флик на пейката на каталунците. Поне засега. След отличния сезон начело на Комо, всъщност клубът от Комо би бил един от кандидатите за участие в турнира за Купата на Гампер през 2025/2026 г.

За бившия полузащитник това би било завръщане у дома, тъй като Фабрегас е израснал на базата Ла Масия, а след това е играл с Барселона от 2011 до 2014 г. Кариерата на Фабрегас в Барселона е най-яркият пример за това, че е бил на правилното място в грешното време, тъй като той се изкачва в йерархията на академията "Ла Масия" по времето, когато Шави Ернандес и Андрес Иниеста държат в ръцете си полузащитата на Барса.

Така испанецът трябваше да отиде в Арсенал, където се озова през 2003 г., преди да се върне в Барселона и да прекара три добри години. След това Фабрегас преминава от Монако в отбора от Серия Б Комо, а през миналото лято стана треньор на същия отбор.

Испанецът помогна на Езерняците да се спасят след промоцията в Серия А. Сега каталунския вестник "Спорт" съобщава, че Фабрегас може да се завърне в Барселона за трофея "Жоан Гампер" преди началото на сезон 2025-26 г., тъй като каталунският клуб може да избере за свой съперник Комо.

През миналия сезон друг от бившите отбори на Фабрегас - Монако, се изправи срещу Барселона като съперник в турнира за трофея "Жоан Гампер". Отборът от Лига 1 е първият, който побеждава каталунците в турнира от 2012 г. насам, когато Сампдория побеждава Барса.

Затова Фабрегас може да се завърне в Барселона за първи път като треньор. Това е, ако остане на пейката на Комо.

Всъщност името му продължава да е горещо, като според някои слухове той би попаднал в полезрението на Интер, ако Симоне Индзаги реши да напусне "нерадзурите" след финала на Шампионската лига.