Барселона продължава да търси централен нападател и с трансфер в клуба са свързвани звезди като Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид и Хари Кейн от Байерн Мюнхен. Каталунците обаче разглеждат и по-бюджетни опции, като тази на мексиканския стрелец Армандо Гонсалес.

Според ESPN Барселона вече е осъществила контакт с представителите на Гонсалес. 22-годишният нападател, с прякор „Ла Хормига“ (Мравката), се намира в отлична форма за Чивас Гуадалахара този сезон, като има 17 гола в 24 мача.

Освен Барселона, Гонсалес предизвиква интерес и от редица европейски клубове. ЦСКА Москва е готов да плати 20 милиона долара за подписа му, а също така Уест Хем, Фейенорд и Селтик са свързвани с евентуален летен трансфер на мексиканския национал.

От ключово значение е Барселона да вземе правилното решение това лято при избора на нов централен нападател. Напускането на Левандовски ще остави сериозна празнина, дори и той да изпитва трудности с формата си през този сезон, и тя трябва да бъде запълнена ефективно. Утвърдено име би било идеалният вариант, но е възможно клубът да заложи на изгряваща звезда като Гонсалес, който да се конкурира с Феран Торес.