Звездата на Барселона Рафиня ще отсъства дълго. Това става ясно след резултатите от изследването на бразилеца. Той получи травма по време на контролата на Селесао с Франция. Предстоят му няколко седмици в лазарета, а каталунците ще трябва да измислят решение, за да компенсират отсъствието му.

Карло Анчелоти се опита да успокои всички относно състоянието на Рафиня. Това, което италианският треньор определи като „леко мускулно напрежение“, всъщност се оказа нещо по-сериозно. Резултатите от инструменталните изследвания, на които се подложи, показаха, че Рафиня е получил контузия на двуглавия мускул на дясното бедро. Той беше сменен по време на мача между Франция и Бразилия на почивката межсу първото и второто полувреме. Анчелоти пусна на негово място Луис Фелипе, а луксозната приятелска среща завърши 2:1 в полза на французите, които бяха принудени да играят с човек по-малко след изгонването на Упамекано в 55-ата минута на мача.

В съобщение, публикувано на официалния си сайт, Барселона оповести сроковете за възстановяване на бразилеца: „Играчът от първия отбор Рафаел Диас „Рафиня“ има контузия на двуглавия мускул на дясното бедро, потвърдена от медицинските изследвания, проведени от Бразилската футболна федерация (CBF) след дискомфорта, който той усети по време на мача между Бразилия и Франция. Рафиня се завръща в Барселона, за да започне предписаното лечение. Приблизителният срок за възстановяване е пет седмици“.

Прогнозата на медицинския екип на Барселона остава само прогноза, но е много полезна, за да се разбере кои мачове Рафиня със сигурност ще пропусне. След края на паузата за мачовете на националните отбори, точно след една седмица, първенствата ще бъдат възобновени. Барса ще играе срещу Атлетико Мадрид в Ла Лига, а след това ще ги посрещне у дома след 4 дни за първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Реваншът е насрочен за 14 април, а междувременно – на 11 април – е насрочен мачът срещу Еспаньол.

Вследствие на това Рафиня със сигурност ще пропусне мачовете срещу Селта Виго и Хетафе. Много вероятно е да не се завърне и за мача с Осасуна, за да не се насилва възстановяването му. Това означава, че ще пропусне два мача от Шампионската лига и 5 от първенството, или общо 8 срещи.