Супердербитата на испанския и световен футбол Барселона – Реал Мадрид ще се състоят в края на октомври и в края на март. Това определи жребият за сезон 2013-2014 в Примера дивисион, който бе изтеглен днес.

Първият мач ще бъде от 10-ия кръг и ще се състои на 26 или 27 октомври на “Камп Ноу”. Сблъсъкът на “Сантяго Бернабеу” ще се изиграе на почти 5 месеца след това – на 22 или 23 март 2014-а година.

Иначе двата големи съперника ще бъдат домакини в 1-ия кръг, който ще се състои на 17 и 18 август. Шампионите от Барса ще срещнат Леванте, а Кралския клуб ще приеме Бетис.

Програмата на каталунците не е много лесна в началото, защото тимът ще продължи шампионата с гостувания на Малага и Валенсия, след което ще приеме Севиля в 4-и кръг. В същото време Реал ще направи визита на Гранада, след това ще приеме Атлетик, а след това ще гостува на Виляреал.

Най-интересните мачове от първия уикенд се очертава да бъдат между амбициозния Севиля и Атлетико Мадрид, както и между Валенсия и Малага, които през последната кампания също бяха сред отборите борещи се за по-предни позиции. 

Ето и всички срещи от 1-ия кръг:
Барселона – Леванте, Реал Мадрид – Бетис, Валенсия – Малага, Севиля – Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад – Хетафе, Осасуна – Гранада, Валядолид – Атлетик Билбао, Селта – Еспаньол, Райо Валекано – Елче, Алмерия – Виляреал.