Левски постигна трудна победа с 1:0 над чешкия Збройовка Бърно в поредната си контрола от лагера в Турция. Мачът бе дебютен за Венци Христов и Джъстин Менголо.

Единственото попадение реализира халфът на тима Георги Костадинов, който се разписа от дузпа в 80-ата минута.

Божидар Краев трябваше да стартира мача като титуляр, но се контузи преди двубоя и бе заменен в стартовия състав от Мики Орачев.

През първия половин час не се стигна до особено интересни ситуации пред двете врати.

В 29-ата минута Де Ноойер отправи прекрасен удар покрай стената при едно изпълнение на фаул, но стражът на противника успя да избие топката.

До почивката нямаше нищо кой знае колко фрапантно, но през първите минути на втората част Лукин пропусна след удар с глава, а след него и Костадинов имаше добър шанс, който пропиля.

В 80-ата минута обаче все пак "сините" стигнаха до така очаквания гол. Менголо бе повален в наказателното поле на чехите, а реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Костадинов.

До края на мача Костадинов пропусна още едно положение, като в крайна сметка не се стигна до повече голове.

Левски - Збройовка Бърно 1:0
1:0 Костадинов (80-д)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (70-Шейтанов), Прохазка, Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Костадинов, Де Ноойер (46-Янев), Мики Орачев 75-Александров), Мигел Бедоя (26-Мехди Бурабия), Франсис Нар, Иванов (65-Христов,82-Менголо).