Скандал с хазартни игри разтърси детско-юношеската академия на Левски. Шефът й Даниел Боримиров сподели, че клубът е санкционирал треньора Владко Шаламанов. Той обаче не уточни в какво точно се изразява наказанието на наставника, но има съмнения за участие в хазартни игри с талантите на "сините".
"Значи информацията, че Владко Шаламанов е уволняван, а след това връщан, е грешна. Не знам кой ги пуска тези неща. Няма такова нещо. Знаете ли какъв е редът, когато уволниш някого, и после редът, за да го върнеш обратно в клуба. Как си представяте това нещо? Това някой си го измисля и си прави... не знам точно какво. Няма такова нещо", обясни Боримиров пред "Тема Спорт".
Относно това дали Шаламанов е участвал в хазартни игри с децата той заяви:
"Казвам ви, че няма нищо вярно, че той е уволнен (б.р. - замисля се). Слуховете са едно, а реалностите съвсем друго. Каквото е направил, той си е понесъл съответните санкции. Това е, което мога да кажа. Не смятам, че нещо, което се случва на „Герена", трябва да се тръби и да бия тъпана по медиите. Аз като директор на школата съм взел необходимите мерки, говорил съм с Владко Шаламанов, това е. Много искате да навлезете в детайли, но не съм длъжен да давам отчет пред някого за всяко едно нещо. Това е, което мога да кажа към този момент", заяви още бившият полузащитник на сините.
Самият Шаламанов направи любопитен коментар относно уволнението си и веднага след това връщането в Левски за участието в хазартни игри с децата. Запитан дали е участвал, той заяви, че „Герена" не е казино.
"Какво разбирате под хазартни игри? Ние ги играем всеки ден. Дали играем мач, кълбета напред или назад, винаги има закачки и някакви стимули. Да речем, единият отбор да изнесе вратата от игрището и така нататък", каза Шаламанов пред "Тема Спорт". Запитан директно дали е играл "сварка" с децата, той заяви: "Не сме казино, не се притеснявайте".
Специалистът добави, че не знае самият той да е санкциониран. "Продължавам да съм на работа в клуба. Има разни инсинуации, които не отговорят на истината. Нито Боримиров ме е уволнявал, нито ме е назначавал. Нямам представа да съм санкциониран. Всеки търси под вола теле. Може и да има санкция. Говорих с Боримиров днес (б.р. - вчера). Утре (б.р. - днес) съм на работа и ще видим. Откакто има футбол, има конфликти между треньори, родители и така нататък".
"Обикновено родителите на деца, които не играят, няма как да са доволни. Това е ясно на всеки. За съжаление обаче ограниченията и правилата в наредбата са такива. Не може да се угоди на всички. Винаги е имало напрежение и ще продължи да има. Така е измислен този спорт. Видяхте Байерн Мюнхен и Ювентус. Манджукич напуснал баварците, защото на неговото място дошъл еди-кой си. Така че всеки си търси място под слънцето, в което няма нищо лошо", завърши Шаламанов
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6iIjzF0mddU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар