Левски постигна шеста поредна победа над Черно море в "А" група, след като в мач от 31-ия кръг надделя с категоричното 5:1.

Срещата на стадион "Георги Аспарухов" предложи зрелище и интересни моменти, като "сините" поведоха още в 8-ата минута чрез Божидар Краев, но малко по-късно Даниел Георгиев изравни. После обаче Венцислав Христов се развихри и с хеттрик донесе убедителния успех на домакините, а в края и Мигел Бедоя записа името си сред голмайсторите. Така Левски събра 50 точки и се бетонира на 2-то място, докато варненци, които нямат победа на "Герена" от далечната 1958 г., остават на 6-та позиция с 32 т.

Сред единайсетте на "сините" нямаше изненада, като очаквано Макс Карнер заема мястото на контузения Сърджан Лукин в центъра на защитата. Атаката поведе голмайсторът на отбора от пролетния дял Христов, докато играчът под 21 години бе Божидар Краев.

Никола Спасов заложи на всичко най-добро, с което разполага в момента. Опитните Пламен Николов и Борислав Стойчев действаха в сърцето на отбраната, а в предни позиции игра кошмарът на Левски от финала за Купата на България Матиас Курьор.

Срещата на "Герена" започна шеметно и домакините можеха да поведат още в 3-ата минута, когато Франсис Нар стреля, но в аут. Малко по-късно и Венци Христов имаше шанс да вкара, но Георги Китанов внимаваше и улови без проблеми.

Така се стигна до 8-ата минута, когато натискът на Левски даде резултат. Георги Костадинов получи пред наказателното поле, с пас в коридор изведе Краев сам срещу Китанов и младокът с удар по земя прати топката между краката на вратаря за 1:0!

Черно море обаче бързо се върна в мача. Само три минути по-късно "моряците" направиха много хубава комбинация, при която Курьор изведе Даниел Георгиев очи в очи с Боян Йоргачевич и халфът с плътен шут матира стража за 1:1.

В средата на полувремето Нар засече с глава остро центриране, но ъгълът му беше малък и не успя да уцели вратата. По-късно французинът отново беше в центъра на вниманието, след като стреля атрактивно със странична ножица, но отново Китанов спаси.

След малко повече от половин час игра "сините" все пак възстановиха преднината си. Тогава Бедоя центрира от фаул, Венци Христов много леко отклони топката и тя влетя във вратата на Китанов за 2:1.

Шест минути след подновяването на играта Черно море беше близо до изравняването. Току-що появилият се на терена Бакари свали много хубаво с гърди към Курьор, който стреля от движение и топката профуча на сантиметри покрай целта.

След час игра Левски можеше да сложи точка на спора при бърза атака отляво. Веселин Минев с остър пас намери в наказателното поле Христов, който пусна пас успоредно на голлинията към Прохазка, но в последния момент Китанов изби и словакът не успява да играе с кълбото.

В 69-ата минута столичани най-накрая стигнаха до трети гол. Бедоя центрира от фаул на близката греда, където Христов засече с глава и прати топката в далечния ъгъл, с което не остави шансове на вратаря за 3:1! 6 минути по-късно стрелецът на Левски оформи  хеттрика си с много хубав плътен изстрел от наказателното поле, който Китанов нямаше как да спаси.

Крайното 5:1 оформи Бедоя в 86-ата минута. Той беше отлично изведен от Костадинов очи в очи с вратаря и със силен шут го преодоля.

Левски – Черно море 5:1