Левски не успя да победи Ботев Пловдив и двата тима врътнаха 1:1 на спортната база в Коматево в среща от 12-ия кръг на Първа професионална лига.

Въпреки, че не успяха да победят, "сините" си върнаха първото място в класирането. Отборът има 28 пункта, колкото има и Лудогорец, но в преките двубои левскарите са с по-добри показатели.

Домакините поведоха чрез Жоао Пауло в 13-ата секунда, а кариоката вкара най-бързото попадение от началото на сезона.

Все пак обаче Прохазка бе точен в 38-ата минута и възстанови ремито.

Срещата започна шеметно за домакините и още в 13-ата секунда Жоао Пауло успя да даде аванс на „канарчетата” в резултата.

Тодор Неделев го намери с прекрасен пас, а той надбяга Сашо Александров и след това по прекрасен начин от въздуха прехвърли излезлия напред Йоргачевич.

Това бе и най-бързото попадение от началото на сезона.

През следващите минути гостите се опитваха всячески да се върнат в мача, но опитите им не се увенчаваха с успех.

В 16-ата минута Адениджи разтресе гредата след хубав удар от воле, а това бе перфектен шанс за изравнително попадение.

В 24-ата минута „сините” стигнаха до страхотен шанс за гол, но Аниете от 6-7 метра стреля над вратата, макар че бе на отлична позиция.

Все пак обаче натискът на гостите даде резултат и в 38-ата минута те изравниха.

След центриране от корнер Лукин отлони зад гърба си топката, а Краев успя от остър ъгъл да шутира, но Георгиев изби. При добавката обаче Прохазка бе безкомпромисен.

До почивката нямаше повече голове.

Малко след подновяването на играта Ботев създаде доста добра атака, но в крайна сметка Неделев не успя да отправи добър удар.

В 63-ата минута пък Йоргачевич спаси отбора си от чисто попадение, след като по прекрасен начин отрази удар на Тодор Неделев, който бе излязъл сам срещу него.

През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно и темпото на игра леко поспадна.

В 78-ата минута Жоао Пауло бе на косъм да вкара, но от няколко метра стреля встрани противниковата врата.

Няколко минути след това удар на Деса от границата на наказателното поле бе уловен прецизно от Георгиев, а до края нямаше повече голове.