Левски взе частичен реванш от Черно море за елиминирането за Купата на България, след като в мач от 13-ия кръг на Първа лига спечели с 1:0.

През първото полувреме сблъсъкът на стадион "Георги Аспарухов" беше интригуващ и с опасности пред двете врати, а в 22-ата минута Роман Прохазка вкара единствения гол в срещата. Той се разписа след късо изпълнение на корнер и пас от Антонио Аниете. След почивката нервите взеха връх, особено в заключителните минути, а варненци пропуснаха да стигнат до точката, след като Бакари нацели гредата с глава.

С успеха Левски събра 31 точки и се изкачи еднолично на върха с 31 точки, с 3 повече от шампиона Лудогорец, който утре приема ЦСКА-София. Черно море пък допусна първа загуба в последните си шест срещи във всички турнири и остава с 23 т. на 3-то място. От своя страна столичани завършиха първата част от сезона без загуба - 9 победи и 4 равенства, и без допуснат гол на "Герена".

Проследете развоя на мача по минути тук!

Гостите изненадващо започнаха мача по-добре и 120 секунди след първия съдийски сигнал Александър Цветков проби отляво и пусна пас в наказателното поле, който в последния момент Александър Александров пресече. След 5 минути игра Иван Коконов получи и отправи първия точен изстрел в мача, но Боян Йоргачевич спаси без проблеми.

След малко повече от 10 минути игра вратарят на Левски демонстрира класа. Тогава Уго Секо премина като на парад през Веселин Минев и Александров, нахлу в наказателното поле и отправи силен удар, който сърбинът изби. В 14-ата минута Божидар Краев отправи първия точен шут за Левски, който Пржемисъл Коварж отрази без проблеми.

Така се стигна до 22-ата минута, когато домакините поведоха. След късо изпълнение на корнер, Антонио Аниете намери Роман Прохазка в наказателното поле, той се пребори с няколко противникови футболисти и със силен удар от близко разстояние не остави шансове на Коварж за 1:0!

Три минути след това Бакари можеше да възстанови равенството. Той  се озовава на чиста позиция и стреля, но в последния момент Пиргов застана на пътя на топката. Веднага след това домакините организираха бърза контра, при която Адениджи подаде към Прохазка, той шутира от малък ъгъл, получи се рикошет и кълбото излезе в корнер, след който не следва нищо интересно.

След малко повече от половин час игра Краев отправи коварен удар, кълбото срещна в тялото на Цветков, след което премина на опасна близост от вратата. В 59-ата минута Левски можеше да удвои преднината си. Тогава Адениджи направи страхотен пробив отдясно, справи се с Пламен Николов и върна назад към Краев. От границата на пеналта младокът се освободи и стреля, но в защитник на Черно море.

Малко по-късно варненци бяха близо до изравняване, след като Георги Илиев центрира от корнер, Бакари надскочи Димитър Пиргов и засече с глава, но в горната греда. В 74-ата минута Аниете подаде към Нар, който навлезе в наказателното поле и пусна пас успоредно на голлинията, но там нямаше кой да бутне топката във вратата!

До края така и не падна нов гол и Левски спечели оспорвания мач с 1:0.

Левски - Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Прохазка (22)

Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев, Божидар Краев (64-Деса), Джереми де Ноойер, Антонио Аниете (88-Лукин), Франсис Нар, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (82-Мицански)

Черно море: Пржемисъл Коварж, Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Александър Цветков, Тодор Паланков (70-Кузма), Георги Илиев, Уго Секо, Иван Коконов, Бакари

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Адениджи, Минев, Деса, Прохазка (Левски); Цветков, Бакари, Станчев, Сукуп (Черно море)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=4542c2714a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>