В последните седмици случващото се в Левски бе определено от бивши сини кадри като „орел, рак и щука“. Полемиката се разгоря, като Георги Иванов-Гонзо индиректно нападна Станимир Стоилов, казвайки му да си избере кое е - ракът или щуката.

Настоящата ситуация с назначаването на Елин Топузаков до края на първенството изглежда повече на друга поговорка - „Като няма риба, и ракът е риба“. Точно такова е усещането на голяма част от запалянковците на сините в момента. Същевременно гарнирано с факта, че клубът уверено крачи към поредна година без трофей - купата вече бе изпусната, а спечелването на титлата в момента изглежда просто добро пожелание, въпреки че Левски е непобеден в първенството след 13 срещи и дели лидерската позиция с Лудогорец (разградчани имат мач по-малко).

Всъщност Топузаков бе насаден на пачи яйца. Така, както и през пролетта на 2014 година, когато бе сложен начело на сините, защото нямаше кой и просто трябваше да бъде довършено първенството. Сега обаче от него ще се изискват резултати. А целта е само една - титлата.

На всичкото отгоре Топчо е „План Б“. И дните му начело на Левски ще минават през това просто да има някой на поста, докато дойде Станимир Стоилов. Такива са и анонсите на бившия председател на УС на Левски Георги Марков. Който дотук няма грешка в „предсказанията си“ (той бе човекът, който пръв каза, че предстои смяна на собствеността на клуба).

В такава обстановка ще е чудо дори за някой врял и кипял да успее - дори Люпко Петрович не издържа. А какво остава за Топузаков. Който към момента няма почти никакъв опит зад гърба си - 11 мача през сезон 2013/14 (6 победи и 5 загуби) и четири срещи през настоящия сезон. Той все още не е показал има ли капацитет да води състава или не. И при провал - едва ли скоро ще получи такава възможност. В момента това е и по-вероятният завършек.

На този етап вече тръгналите сравнения между сегашната ситуация и назначението на Станимир Стоилов през 2004 година са неуместни. Защото тогава Мъри имаше на кого да се обляга, а Наско Сираков неуморно му пазеше гърба. Дали има такъв човек в Левски в момента? Едва ли, щом предишният треньор си тръгна по такъв начин.

Да, Елин заслужаваше да застане начело на Левски - но не сега, не в тази ситуация. Но кой знае, Топчо може да има маршалски жезъл във войнишката си раница. Успя да го извади като играч, сега ще видим дали може да го стори и като треньор.

Янаки Димитров, Тема спорт