Левски удари с 3:1 Монтана в Ловеч и вече изостава само на три точки от Лудогорец и първото място.

Головете за "сините" вкараха Божидар Краев (32), Димитър Пиргов (60) и Илиан Мицански (92), точен за символичните домакини бе Костадин Дяков (41).

С тази победа Левски събра 34 точки и е на второ място, докато Монтана е в дъното с едва осем пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=6a3e84b7da" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Футболистите на столичния тим бяха по-активни в началото на мача. Още в 4-та минута Божидар Краев стреля опасно от границата на наказателното поле, но Христо Иванов изби топката.

В 13-та минута гостите пропуснаха добра възможност след като Галин Иванов не се възползва от отличното центриране на Франсис Нар. В 17-та минута двубоят беше прекъснат за почни седем минути, заради мощна димка хвърлена от феновете на Левски.

В 32-та минути гостите поведоха в Резултата. Галин Иванов центрира остро, вратарят на Монтана изби, Аниете стреля, но защитник на Монтана изби. В крайна сметка топката попадна в Божидар Краев, която я изпати в мрежата на Христо Иванов за 0:1.

Няколко минути след това попадение Георги Корудгиев можеше да изравни, но далечният му удар мина над гредата.

В 41-та минута Монтана стигна до равенството. След центриране от ляво топката попадна в непокрития Костадин Дяков, който през няколко играчи на Левски я изпрати в долния ляв ъгъл на врата пазена от Боян Ирогачевич.

В 60-та минута с удар от воле Димитър Пиргов вкара страхотен гол, с който Левски отново поведе в резултата. Две минути по-късно Адениджи беше изведен сам срещу вратаря, но се забави и пропусна да увеличи аванса на "сините".

В тези минути футболистите на Левски контролираха мача и не оставяха възможностите за играчите на Монтана да застрашат опасно вратата на Ирогачевич.

В даденото от съдията продължение сред остро центриране на Краев Илиян Мицански оформи крайното 1:3.

Монтана - Левски 1:3

Голмайстори: 0:1 Божидар Краев 32, 1:1 Костадин Дяков 41, 1:2 Димитър Пиргов 60, 1:3 Илиян Мицански 90+2

Монтана - Христо Иванов, Гийерме да Соуса - Шоко, Иван Михов, Диарсоуба Бамба, Христос Контохристос /87 - Маркиньос/, Костадин Дяков /77 - Даниел Генов/, Георги Коруджиев, Сергей Георгиев, Стивън Петков /64 - Андреас Васев/, Петър Атанасов, Фернандо Дос Сантос

Левски - Боян Ирогачевич, Веселин Минев, Димитър Пиргов, Александър Д. Александров, Александър Е. Александров, Франсис Нар /88 - Хеан Деса/, Галин Иванов /59 - Мехди Бурабия/, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи /72 - Илиян Мицански/, Антонио Аниете