Левски е на път да привлече играч от гръцкия ПАОК. Става въпрос за десния защитник на състава от Солун Йоанис "Янис" Скондрас, пише "Тема спорт". Играчът е изпаднал в немилост и клубът търси начин да се освободи от услугите му. Възможно е дори той да бъде освободен без финансов иск. Това потвърди пред местните медии спортният директор на солунския тим Любош Михел. В момента словакът, който е бивш международен съдия, обмисля как да подсили състава, но същевременно ще освободи място за заплати, като се раздели с ненужни футболисти. В тази категория попада Янис Скондрас. През есента бранителят не е изиграл дори един официален мач за черно-белите.
Скондрас е роден на 21 януари 1990 година в Трикала. Висок е 179 сантиметра, тежи 79 килограма. Започва да тренира в школата на местен клуб, но през 2005 година е привлечен от Трикала. През 2008 година вече е част от мъжкия отбор, а на следващата подписва и професионален договор. Същевременно преминава през всички юношески национални отбори на Гърция. До лятото на 2013 година Скондрас изиграва 79 мача в местния елит за Трикала, в които реализира 3 гола. По това време е викан и в мъжкия представителен тим на елините, но така и не записва официален дебют.
На 21 юни 2013 година ПАОК откупува футболиста за 300 хил. евро. В първия си сезон на "Тумба" изиграва 22 шампионатни мача, в които не успява да се разпише. Следващата кампания е силна за Скондрас - 28 срещи и 2 гола в елита, и общо 37 мача, 2 попадения и 7 асистенции.
През 2015/16 Яниес и съотборник с Димитър Бербатов в ПАОК. Започват спекулации, че ще премине в Панатинайкос. След пристигането на сръбския треньор Владимир Ивич Скондрас постепенно изпада от състава. Затова и завършва сезона с 13 срещи за първенството. Преди старта на новия сезон той той научава, че не влиза в плановете на Ивич - не е взет на подготвителния лагер, оставен е да се готви самостоятелно. Така и не изиграва официален двубой през есента - затова и двете страни търсят начин да се разделят.
Левски пък има нужда от подсилване на десния фланг на отбраната. На този пост треньорът Елин Топузаков разполага само със Сашо Александров и при негова контузия или наказание се налага да преквалифицират Роман Прохазка. През есента Левски следеше и словенеца Андраж Струна, но се отказа от него. В полезрението на сините бе и Венелин Филипов от румънския Волунтари. Опция за този пост е и Милен Желев от Локомотив (Горна Оряховица).







На 15 май 2026 три зодии получават нов прилив на надежда
Какво се променя при матурите тази година (ВИДЕО)
Футболът като начин на живот за младата надежда Антоан Стоянов
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост
Слънчевите панели са най-големият източник на ток в Европа през лятото
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар18:04 | 19 дек 2016 г.
11:01 | 19 дек 2016 г.
10:21 | 19 дек 2016 г.
Напиши коментар