Заместник изпълнителният директор на БФС Павел Колев заяви, че Левски няма да има проблем с получаването на професионален лиценз за следващия сезон - поне по казуса, породен от иска на Станимир Стоилов.
Както е известно, бившият треньор на сините претендира за неполучени 70 хиляди лева, които му се дължат за периода 2004-2008 година. Тази сума е разсрочена между него и клуба през лятото на миналата година и той трябва да я получи на 10 равни дяла от по 7 хиляди лева. Касаещи лиценза са първите 4 от тях - до 31 декември 2016 година -тоест 28 хиляди лева. За сумата Стоилов сезира Лицен-зионната комисия, а сините пък заведоха дело срещу него.
"Лицензът на Левски и Станимир Стоилов? Ситуацията е много проста: кой е крив и кой е прав ще реши българският съд. Левски е завел жалба срещу това си задължение към Станимир Стоилов и го оспорва", каза Колев пред Диема Спорт, цитиран от "Тема спорт". "Защо са преценили така трябва да питате тях. Една от възможните причини е, че по този начин автоматично техният лиценз не е застрашен. БФС няма право и не може да отнеме лиценз на клуб заради просрочено задължение, без да е установено от съда дали има такова задължение."
"Ние сме длъжни да изчакаме да се произнесе съдът. Ситуацията има доста нюанси и детайли, които да се изследват. Доколкото съм запознат, има подписани два документа за едно и съидо задължение, като те са с различно съдържание, което мен лично ме озадачава. В крайна сметка съдът ще реши, а оттам нататък и ние ще вземем нашите решения. Със сигурност в момента лицензът на Левски не е застрашен. Докато съдът не се произнесе, това задължение не е просрочено за нас", заключи Колев.
Той заяви, че се надява нито един роден клуб да няма проблеми с лицензирането за следващия сезон. Тимовете, които могат да спечелят квота за Лига Европа, вече подадоха своите документи в Лицензионната комисия. Срокът бе 31 март. "Не, не мисля, че ще има сериозни проблеми по лиценза, включително и тези на Ботев не са чак толкова сериозни, че да застрашат лиценза", каза Колев.
Шефът в БфС посочи, че реално след 3 години може да се даде оценка дали настоящият формат на Първа лига работи както трябва.







Влак прегази четирима работници в Япония
"На пияно толкова. Чистете": Надпис на току-що излъскана стена ядоса Терзиев
Защо се наблюдава повишена смъртност от рак при пилоти и стюардеси
ЦСКА гостува днес на ОФИ в Крит на прага на групите в Лига Европа
Йовчев с предупреждение: България трябва да се подготви за възможна атака от Иран
Шаламанов: Прелитането на руския самолет е прецедент
Убийството в Съединение: Жертвата нападала възрастни, обвиненият бивш полицай се славел с добри дела
Пробив при рака на кожата: Ваксина предотвратява рецидивите
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Джош Хокит поиска битки със Сирил Ган и Алекс Перейра
Хенри Сехудо дебютира в бокса срещу популярен инфлуенсър
Александър Волкановски няма планове да спира: Ще се бия и през 2027 година
Четирима българи в топ 5 на Европейското по бокс до 19 години
Кои са най-честите причини за понижено либидо при жените?
Остра интоксикация с фентанил – как се разпознава и лекува?
Влияние на високите летни температури върху функцията на мъжката репродуктивна система
Безплатни изследвания за мъжки стерилитет в УМБАЛ Бургас
Коментари
Напиши коментар09:32 | 7 апр 2017 г.
Напиши коментар