Левски постигна убедителна победа с 5:0 над Локомотив Пловдив при домакинството си на "Герена" в среща от първия кръг на плейофите в Първа лига.

Домакините направиха на пух и прах противника си и след голове на Аниете в 12-ата минута и Краев, който вкара фамозните за своята възраст четири гола -  в 36-ата, 39-ата, 51-ата и 70-ата минути.,

За "сините" дебют в титулярния състав направи 17-годишният Станислав Иванов, който имаше участие в един от головете на Краев, а освен това изпусна един 100-процентов шанс за домакините.

С четирите си гола стрелецът със сигурност ще влезе в историята на "сините".

С този успех бе прекъсната серията от 4 поредни мача без успех на "сините" срещу този противник и 2 поредни загуби при домакинствата си срещу него.

Срещата започна прекрасно за домакините и още в 12-ата минута Аниете бе точен и даде аванс на "сините". Toй получи топката пред наказателното поле, а след това финтира противников бранител и с удар от границата на пеналтерията матира противниковия страж.

Последваха и две-три атаки на гостите от които не произлезе нищо интересно, а "сините" можеха да удвоят в 22-ата минута, но ударът на Краев от малък ъгъл бе избит от Ел Харуби. Последваха удари на Аниете и Костадинов, но и те бяха блокирани.

Две минути след това младият Стаси Иванов получи уникален шанс, след като бе намерен на прекрасна позиция в наказателното поле от Краев, но се засуети и Горанов му изби топката.

В 36-ата минута Левски удвои аванса си. Аниете намери прекрасно Стаси Иванов, а той не успя да укроти добре кълбото и се получи нещо като пас за Краев, който с воле матира Ел Харуби.

Три минути след това Божката направи преднината на домакините класическа с прекрасен удар от вратарското поле, а до почивката нямаше толкова интересни ситуации.

В 51-ата минута Краев оформи своя хеттрик, след като бе намерен непокрит пред малкото наказателно поле от Адениджи и без проблеми реализира.

Три минути след това нигериецът от близка дистанция пък разтресе гредата

Съвсем логично през следващите минути темпото на игра леко поспадна.

Все пак в 70-ата Боримиров можеше да вкара, но Везалов се намеси добра. Минута след това Краев обаче вкара четвъртия си гол в мача, след като се възползва от брутална грешка на Ел Харуби и вкара топката в празната врата.

В 88-ата минута мощен удар на Прохазка от дистанция бе избит от Ел Харуби.