Левски и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач от последния 36-ти кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Двата отбора направиха зрелищна среща, въпреки че на терена имаше един куп юноши, а дебютни голове за "моряците" вкараха Мартин Костадинов (40) и Румен Касабов (77), които на два пъти даваха аванс на варненци. "Сините" обаче изравняваха чрез Божидар Краев (74) и Роман Прохазка (81), но безспорно най-добрият на терена беше вратарят на варненци Емил Михайлов.

В класирането позициите на двата отбора остана непроменени – 3-то и 6-то място и трябваше да се отбележи, че в Сектор "Б" на "Герена" нямаше фенове, които протестираха заради втората поредна загуба с 0:3 от ЦСКА-София.

Треньорът на "сините" Николай Митов даде почивка на част от основните си футболисти, защото в неделя предстои бараж за Лига Европа с Верея Стара Загора, който ще се играе в София. От 1-ата минута стартираха петима юноши на домакините – Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Атанас Кабов и Алекс Боримиров, като за последните двама това беше дебют сред титулярите.

Георги Иванов-Гонзо също заложи на много млад състав. Ертан Томбак записа първи минути за Черно море, мача започнаха още Емил Янчев, Мартин Костадинов, Мартин Минчев и Валентин Йосков. След почивката дебют направи Румен Касабов, който преди този момент беше попадал в групата само един път.

Многото промени се отразиха на мача, който до средата на първото полувреме премина в тренировъчно темпо. Унилата атмосфера на "Герена" също се отрази на футболистите и интересните положения пред вратите липсваха. В 22-ата минута Бабатунде Адиниджи си заслужи освирквания от рехавите трибуни за безобразно отиграване, но след този момент срещата се оживи.

120 секунди по-късно Алекс Боримиров с технично отиграване се опита да прехвърли Емил Михайлов, който внимаваше и улови, но синът на легендата заслужи аплодисменти. После удар на Борислав Балджийски от фаул профуча много далеч от целта. След половин час игра Адениджи пропиля първото чисто положение. Атанас Кабов центрира и нападателят засече от непосредствена близост, но Михайлов с чудесна намеса изби.

5 минути преди края на полувремето Черно море поведе. Станислав Иванов позволи топката да му бъде елементарно отнета в неврологична зона от Мартин Костадинов, който нахлу в наказателното поле и с изстрел между краката на Николай Кръстев откри резултата – 1:0! Вратарят на Левски също имаше основна вина за попадението на младока.

"Сините" пропуснаха чудесна възможност да изравнят в 44-ата минута. При страхотна атака отляво, при която Кабов и Ивайло Найденов разиграха, последва центриране, Иванов засече от вратарското поле, но Михайлов отново беше заел перфектна позиция и изби.

На почивката Митов взе мерки и направи двойна смяна – Антон Огнянов за сметка на Веселин Минев и Божидар Краев, който се появи на мястото на Кабов. Второто полувреме започна с нов шанс за Левски. Адениджи беше намерен в наказателното поле, но стражът на Черно море отново спаси. Роман Прохазка опита добавка, която беше блокирана.

После срещата стана двуостра и първо шут на Балджийски от чиста позиция се отклони в защитник, а в ответната атака Михайлов хвана остро подаване по земя на Прохазка. След час игра домакините отново пропуснаха да изравнят. Тогава Адениджи направи великолепно двойно подаване с Краев, продължи към Боримиров, който стреля от движение, но за сетен път Михайлов се оказа последна преграда пред гола.

В 67-ата минута варненци като по чудо не удвоиха преднината си. Първо Касабов отправи удар, Кръстев изби, а при добавката непокритият Филип Хлюпик не уцели очертанията от вратарското поле. Така се стигна до 74-ата минута, когато Левски изравни. Огнянов центрира от левия фланг и връхлитащият от втора позиция Краев с глава най-накрая преодоля Михайлов за 1:1!

В 77-ата минута обаче Черно море отново поведе чрез 17-годишния Румен Касабов. Резервата вкара първия си гол в професионалния футбол с удар от движение от точката за дузпата. Само 5 минути по-късно Прохазка с невероятен удар от около 35 м оформи крайното 2:2!

До края Александър Цветков беше изгонен от игра с втори жълт картон.

Левски - Черно море 2:2

Голмайстори: 0:1 Костадинов (40), 1:1 Краев (74), Касабов (77), 2:2 Прохазка (81)

Левски: Николай Кръстев, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев (46-Антон Огнянов), Ивайло Найденов, Роман Прохазка, Станислав Иванов, Атанас Кабов (46-Божидар Краев), Алекс Боримиров, Бабатунде Адениджи (83-Франсис Нар)
Треньор: Николай Митов

Черно море: Емил Михайлов, Ертан Томбак, Оджей Сукуп, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Борислав Балджийски, Филип Хлупик (92-Александър Михайлов), Мартин Минчев (70-Илиан Илиев), Валентин Йосков (59-Румен Касабов), Марек Кузма
Треньор: Георги Иванов

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Колев
Жълти картони: Прохазка (Левски); Йосков, Цветков (Черно море)
Червен картон: Цветков (89)