Левски се класира за Лига Европа, след като постигна победа над Верея след невероятна драма с дузпи в директния бараж.

"Сините" спечелиха с 10:9 след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1.

Краев откри за домакините в 44-ата минута, а Бандаловски лиши левскарите от победа в редовното време, след като реализира в 93-ата минута.

При дузпите драмата бе пълна и двата тима си изпълниха общо 22 наказателни удара, а заралии в един момент имаха аванс от две дузпи преднина и се виждаше как ще стигнат до успеха, но Еуженио и Елиаш пропуснаха по нелеп начин.

За Левски пропуските бяха дело на Бурабия и Александров, а последната дузпа при наказателните удари бе изпълнена от вратаря на Верея Колев, чийто удар бе спасен.

Това бе и последен мач за Александър Томаш и екипа му начело на Верея, след кат триото поема Берое.

Срещата започна активно за домакините и още в 6-ата минута те стигнаха до две греди. След центриране на Огнянов и рикошет кълбото отскочи в напречната греда, а след това Нар го отклони, но то срещна отново гредата.

В 8-ата минута Франсис изненада противниковия вратар с много мощен далечен удар и топката премина покрай вратата.

Като цяло през следващите минути на терена не се случваше нищо кой знае колко интересно, а "сините" отправиха удари чрез Нар и Огнянов.

Все пак обаче след минутите застой дойде и попадението, което бе дело на Краев в 44-ата минута, след като преди това над 30 минути нямаше интересен голов шанс.

Сашо Александров центрира добре в наказателното поле, а Божката от 10-ина метра прати топката във вратата.

В продължението на първото полувреме след едно центриране Кръстев бе ударен лошо и в крайна сметка се наложи да бъде принудително заменен и откаран по спешност в болница.

Второто полувреме наподобяваше на първото и бе също изключително скучновато.

Малко след подновяването на играта Бурабия центрира една топка за Краев, но в крайна сметка Колев успя да се справи със ситуацията.

В 71-ата минута Левски стигна до пряк свободен удар от добра позиция, но Огнянов стреля изключително неточно от нея.

Четвърт час по-късно Инкоом бе на голлинията и предотврати чисто попадение, след като отрази удар на Ивайло Найденов.

И точно когато всичко изглеждаше приключило, Бандаловски попари неприятно "сините", след като в 93-ата минута при едно центриране от корнер и след грешка на Митрев, бранителят успя да се възползва и я вкара топката, за да прати мача в продължения.

По време на двете продължения от по 15 минути не се стигна до повече голове и в крайна сметка победителят трябваше да се реши след дузпи.

При наказателните удари двата тима изпълниха общо 22 дузпи, а заралии имаха 2 дузпи аванс в един момент след пропуски на Бурабия и Александров, но след това Еуженио и Елиаш пропуснаха за Верея.

Всичко приключи със спасяване на Митрев в самия край след удар на стража на гостите Колев.

Левски - Верея 10:9 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)