Левски записа четвърта поредна победа, след като надви Етър с 2:1 в двубой от 6-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Ивайло".

Пред препълнените трибуни във Велико Търново футболистите на треньора Славиша Стоянович показаха, че както могат да атакуват, така и могат да се защитават, стигайки до триумфа с голове на Жерсон Кабрал (26) и Станислав Костов (44). За домакините се разписа Флорент Боджедж (63).

Така Левски остава на върха на класирането в първенството с актив от 16 точки, с 4 повече от втория ЦСКА, който утре от 21:00 часа ще се изправи срещу Верея. Етър пък продължава да няма победа над "сините" от сезон 1990/91 насам. "Виолетовите" продължават да се влачат на опашката с 4 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=6361481e3d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Гостите започнаха двубоя много нахъсано и осъществиха няколко добри атаки, с които можеха да поведат. Най-добрата от тях беше в 16-ата минута, когато Жерсон Кабрал проби отляво в наказателното поле, намери Давиде Мариани на перфектна позиция и халфът стреля, но топката се удари в горната греда и след това тупна върху голлинията, но така и не влетя във вратата.

В 26-ата минута логичното се случи. Габриел Обертан осъществи великолепен пробив отляво. Французинът нахлу в пеналтерията и подаде към Кабрал, който от близка дистанция прати топката във вратата.

Три минути по късно домакините стигнаха до първа опасна ситуация пред врата на Мартин Полачек. Крум Стоянов се оказа очи в очи със стража на "сините" и отправи изстрел. Топката обаче мина покрай вратата.

В следващите минути футболистите на Етър видимо вдигнаха оборотите и започнаха все по-чесно да поглеждат към вратата на "сините".

Откритата им игра обаче коства скъпо и Станислав Костов се възползва от това в 44-ата минута. Нападателят се възползва детинска грешка в защитата на "виолетовите", нахлу в наказателното поле и отбеляза второ попадение за Левски.

Втората част започна с 10-минутна пауза, до която се стигна заради димната завеса, която беше дело на феновете на Левски. Играта бе подновена и малко по-късно домакините се възползваха от заспалата защита на столичани. В 63-ата минута Даниел Младенов бе намерен в наказателното поле, той успя да се освободи и подаде към Флорент Боджедж. Той надхитри "синята" отбрана и разпечата вратата на Мартин Полачек - 1:2.

В 70-ата минута Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция. Любопитното в случая бе, че Хали Тиам застана зад топката. Дефанзивният халф отправи техничен удар, но топката мина над напречната греда.

Десет минути по-късно Полачек трябваше да демонстрира вратарските си качества, след като Румен Руменов отправи снаряд от опасна близост. Стражът обаче показа рефлекс и изби топката.

До края на двубоя домакините се опитваха с всички сили да стигнат до равенството, но така и не успяваха да преодолеят "сините", които се бяха прибрали дълбоко в своята половина, дебнейки на контраатака.

Eтър - Левски 1:2

Голмайстори: Жерсон Кабрал (26), Станислав Костов (44), Флорент Боджедж (63)

Етър: Христо Иванов, Крум Стоянов, Иван Скерлев, Георги Сърмов, Никола Колев (Чавдар Ивайлов 86'), Румен Руменов, Иван Стоянов, Даниел Младенов, Ерик Почански (Велко Батрович 90+1'), Флорент Боджадж, Жилсон Варела (Иван Петков 46')                                                                                                                Треньор: Красимир Балъков

Левски: Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт (Фелипе Нашименто 86'), Хали Тиам, Давиде Мариани (Паулиньо 74'), Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов (Сержиу Буш 65')
Треньор: Славиша Стоянович